Usb’deki Gizli Dosyaları Tamamen Silin

0
3188

USB flash sürücü, büyük miktarda veriyi GB cinsinden depolamak için kullanılan taşınabilir bir sabit disktir. Taşınabilir yapısı nedeniyle her zaman ve her zaman taşıyabildiğiniz için, USB flash sürücünüzü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz veya yanlış bir şekilde kullanmanız, herhangi bir üçüncü şahıs tarafından gizli verilerinizi kaybetmenize neden olacak şekilde yanlış kullanım veya verilere erişme olasılığınızı artırır. Bu gibi durumlarda, gizlilik ve güvenlik söz konusu olabilir. Buna ek olarak, bazen harici bir hırsızlık kurbanı olabilirsiniz, çünkü USB flaş belleğindeki verilerin basit bir şekilde silinmesi, genellikle onu hemen görüntüden gizlediği için, onu kaldırmaz.

Usb sürücü (flash disk) birden çok gereksiz kısa yolları oluşturur ve tüm dosya ve klasörleri gizler. Sisteme özelliklerini değiştirir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorunla karşı karşıya kalırız. Usbdeki gizlenen sürücü (zararlı) dosyaları kurtarabilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilecek basit ama güçlü bir ücretsiz ve açık kaynak aracı olan usbfileunhider kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Herhangi bir seçili sürücü veya dizin üzerindeki tüm gizli dosyaları ortaya çıkarmada yardımcı olur. Bu aracı kullanırsanız, bu işleri yapmak için sert komutları cmd (komut) penceresini kullanmaya ve komut yazmak gerek kalmayacaktır. Eğer bu uygulamayı geliştirmeyi düşünüyorsanız açık kaynak projeye katkıda bulunabilirsiniz.

usb gizli dosya

Programın bazı özellikleri:

Kötü amaçlı yazılım oluşturulan önemsiz kısa yolları siler.
Kötü amaçlı yazılım tarafından kullanılan autorun dosyasını kaldırır.

Sistem Gereksinimleri:

Windows windows vista, 7, 8 veya 8.1 kullanabilirsiniz.
Sisteminize net framework 4 kurmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki yazılımı da deneyebilirsiniz.

Remo Drive Wipe

Usb diskin hızını test edin:

Usb disklerimizin okuma yazma veri aktarımını test etmek (kontrol etmek) için bir listesini aşağıya listeden ulaşabilirsiniz.

hdtune
steelbytes
mbentefor
flashmemorytoolkit
vconsole
crystaldiskmark
mikelab

Uyarı: Bazı özellikler bazı Windows sistem dizinleri için çalışmayabilir. Bu uygulama nedeniyle sisteminizde hasar olması halinde www.internetkafa.com sorumlu değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz