USB Taşımak için en Kullanışlı Taşınabilir Programlar

0
2928

Genel bilgisayar kullanıyor musunuz? Windows işletim sistemine sahip herhangi bir bilgisayarda kullanmak için yanınızda yanında bulunabilecek on tane taşınabilir programları sizler için seçtim. Usb disk, flash disk ile en seçkin taşınabilir programaları flash diskinizde buradaki yazılımları kullanmalısınız.

Google chrome taşınabilir

Google chrome taşınabilir internet tarayıcı kullanarak, bilgisayarınızdaki izlerini bırakmadan, genel bilgisayarda internete göz atabilir, geçmiş, şifreler ve diğer veriler de yedekte saklanır.

Vlc media player taşınabilir

Bir videoyu izlemeniz veya müziklerinizi herkese açık bir bilgisayarda dinlemeniz gerekiyorsa, yüzlerce ses ve video formatını destekleyen güçlü bir medya oynatıcı olan taşınabilir VLC sürümünü kullanabilirsiniz.

Notepad++ Portable

Notepad ++ , Not Defteri için mükemmel bir alternatiftir. Bunu, basit açıklamalar yapmak için kullanabileceğiniz gibi, C, C ++, Java, HTML gibi düzinelerce programlama dilinden kodları düzenlemek de mümkündür.

LibreOffice

Metin belgelerini, elektronik tablolarını veya sunularını düzenlemeniz gerekirse, mükemmel bir seçenek, Word, Excel ve PowerPoint belgelerini düzenlemenize izin veren bir ofis paketinin bulunduğu LibreOffice’in taşınabilir sürümüdür .

Free Download Manager

Genel bir bilgisayarda büyük bir dosyayı indirmeniz gerekiyorsa, kesintiye uğrayan indirmeleri hızlandırabilir ve devam ettirebilecek olan Free Download Manager programının taşınabilir sürümünü kullanmak iyi bir seçenektir.

qBittorrent Portable

Torrent ile hazırlanmış bir dosyayı indirmeniz gerekiyorsa, dosyayı indirmek için taşınabilir bir sürüm olan qBitTorrent’i kullanabilirsiniz; ücretsiz bir torrent indirme programı, hafif ve kullanımı kolaydır.

KeePass Classic Password

KeePass, parolalarınızı saklamanıza ve KeePass’ın taşınabilir sürümünü kullanarak güvenliğinizi sağlamak için, parmaklarınızı usb’de güvenlik ile alabileceğiniz güçlü bir ücretsiz programdır.

VeraCrypt

usb diskiniz üzerinde hassas bilgiler içeren dosyaları taşımanız gerekiyorsa, bu dosyaları güvenli bir şekilde yüklemek için güvenli ve şifrelenmiş bir yer oluşturmak için VeraCrypt kullanabilirsiniz.

7-zip

7-Zip, onlarca sıkıştırılmış dosya biçimini ayıklamanızı sağlayan ücretsiz bir programdır ve kullandığınız bilgisayar tarafından desteklenmeyen dosyaları ayıklamak için 7-Zip’in taşınabilir sürümünü kullanabilirsiniz.

GIMP Portable

GIMP, güçlü bir ücretsiz resim düzenleme aracıdır. GIMP’in portatif sürümü bilgisayara yüklemek, bulunduğunuz bilgisayarda hemen hemen her tür resim düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz