Uzak Sunuculara Erişmek İçin Online SSH İstemcileri

0
143

Tarayıcınızdan uzak sunuculara erişmek için ücretsiz online SSH istemcisi sitelerinden bahsedeceğim. Bu web tabanlı SSH istemcileri, bir sunucuya bağlanmak ve çeşitli görevler yapmak için kullanabileceğiniz bir terminal sağlar. Bu çevrimiçi SSH terminalleri güvenlik üzerine yoğunlaşmaktadır ve bu nedenle arayüzlerinde kopyala yapıştırma gibi belirli bir işlemi yapmanıza izin vermezler.

SSH aslında geleneksel Telnet protokolüne alternatiftir. Ancak, bir ana bilgisayara bağlanmak için şifreli bir kanal kullandığı için daha gelişmiştir. Böylece, güvenli bir bağlantı kurarak sunucu görevlerini etkin bir şekilde yapmanızı sağlar. Günümüzde SSH, bir sunucuyla iletişim kurmak için en popüler protokoldür. SSH istemcisi programlar veya Chrome uygulamaları ile bir bilgisayardan SSH ile bağlanmak istemiyorsanız, bu yazıdaki online SSH istemcileri daha kullanışlıdır.

 Online SSH İstemcisi

ConsoleFish

Uzak sunuculara tarayıcınızdan erişmek için ücretsiz bir online SSH istemcisidir. Yazılımın terminali çok güvenli ve güzel çalışıyor. Birincisi, hedefin ve kullanıcı adının ana makine adını veya İP adresini alır. Bundan sonra, terminalini gösteren ayrı bir tarayıcı penceresi açar. Daha sonra oradaki sunucu komutlarını çalıştırabilir ve istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Ayrı bir pencerede açılan shell, metin kopyalayıp yapıştırmanıza izin vermez ve insanın sık sık insan olduğunu doğrular.

Webssh

Tarayıcınızdan uzak sunuculara erişmek için bir başka ücretsiz online SSH istemcisidir. Web sitesi oldukça basit ve güvenlidir. Kimlik bilgilerini girerek uzaktaki bir sunucuya kolayca bağlantı kurabilir ve ardından arayüzünden sunucunuza erişmenize izin verebilirsiniz. Web sitesinin arayüzü oldukça güvenlidir ve arabiriminde kopyalama yapıştırmanıza izin vermez. Terminalde bir şey yapıştırmak için kopyalamak istiyorsanız, web arayüzünün sağ tıklama menüsünde verilen seçeneği kullanın. Ardından, panonuzda bulunan verileri girmek için kullanabileceğiniz bir JavaScript iletişim kutusu açılır.

Bir sunucuya bağlanmak ve bir dizi komut çalıştırarak çeşitli görevleri yapmak oldukça basittir. Dolayısıyla, uzaktaki bir sunucuya bağlanmak için online olmadan yazılım çalıştırıyorsanız, o zaman bu istemcileri de deneyebilirsiniz.  Avantajı, bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmeniz veya yüklemeniz gerekmemesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here