VCard Vcf Dosya Okuyucu ile VCF Doyasını Görüntüleyin

0
7084

vCard-Vcf Dosya Okuyucu VCard-vcf formatındaki dosyayı  Excel (xls) belgesine görüntülemek için ücretsiz bir yardımcı programdır. Vcf biçimi, genellikle kişinin bilgilerini (örneğin, ad, telefon numarası, adres bilgileri vb.) Içeren elektronik kartvizitler için kullanılır. Bu vCard-Vcf Dosya Okuyucu programı, bu Vcard’ları Xls dosyasına dönüştürmek için basit ve çok kolay bir yol sağlar. Bununla birlikte, aynı anda yalnızca bir tane Vcard görüntüleyebilir. Ayrıca vcf dosyalarını excele dönüştürebilirsiniz.

vCard-Vcf Dosya Okuyucu

Bu yardımcı program, MS Excel ile çalışır ve Excel’de vcf dosyasını açmaya yardımcı olur. Dosyayı Excel’de açtıktan sonra, herhangi bir desteklenen çıktı biçimi olarak kaydedebilirsiniz.

“vCard-Vcf Dosya Okuyucu” dosyasına erişmek için zip dosyasını ayıklayın. Bu dosyayı çalıştırın ve MS Excel açın. Excel’de makrolar etkinleştirilmişse, Vcard dosyasını eklemek için Dosya Aç penceresini otomatik olarak açacaktır. Bununla birlikte, makrolar etkin değilse, önce makroları etkinleştirmeniz gerekir. Seçenekler düğmesini tıklayın ve Bu içeriği etkinleştir seçeneğini kullanın. Bundan sonra değişiklikleri kaydetmek için Tamam düğmesine dokunun. Artık Vcard dosyasını açabileceksiniz.

vCard-Vcf Dosya Okuyucu kullanımı çok basit ama çok kullanışlı bir yardımcı program.

Üç noktalı butonu tıklayıp bilgisayarınızdan VCF dosyasına seçin.

Seçtikten sonra ”VCF File” kısmından seçtiğiniz VCF dosyası uzantı olarak gözükür.

Hemen alt kısımdan ”IMPORT” butonuna tıklayın.

Sonrada Sheet2 ksımına geçin ve Name yazısının altındaki satırda Vcf dosyasındaki kişi adı gözükür.

Artık vcf dosyasını xls dosyasına veya başka herhangi bir desteklenen biçimde kaydetmek için Farklı Kaydet düğmesini kullanabilirsiniz.

Sadece bir adet VCF dosyası görüntülenir.

Ayrıca aşağıdaki site ile vcf dosyasını görüntüleyebilirsiniz.

Aaconvert.com

Vcard dosya biçimi, uygulamaların çoğunda desteklenmemektedir (Outlook ve diğerleri hariç).

vCard-Vcf Dosya Okuyucu aşağıdan indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/18HCPFwczIj5hfX0VVFlek3qmRv9xWVvY/view?usp=sharing

Videolu anlatım:

VCF veya vCard Dosyası Nedir?

Excel, Windows ve MAC OS için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir elektronik tablo uygulamasıdır. Kartvizitleri depolamak, yönetmek ve hesaplamak için en yararlı uygulamadır. Microsoft Excel’in talebi kişisel ve iş kullanımı için çoğu profesyonel tarafından tercih edilir. Şirketlerin veya şahısların çoğu müşterilerinin veya meslektaşlarının irtibat bilgilerini saklamak için Microsoft Excel kullanıyor.

Neden Kullanıcıların Excel Kişilerini vCard’a Dönüştürmesi Gerekiyor?

vCard, bir kişinin tam iletişim bilgilerini (Adı, Soyadı, E-posta Adresi, Telefon numarası ve Şirket ayrıntıları, vb.) depolayan iletişim saklama alanı için en yaygın ve en yaygın dosya biçimidir. vCard dosyaları birçok elektronik cihaz ve masaüstü e-posta istemcisi tarafından kabul edilir. Böyle bir dönüşümü gerçekleştirmek için en yaygın nedenlerden bazıları aşağıda açıklanmıştır:

Excel, iPhone, Blackberry ve Android telefonlar (Nokia, Samsung, LG, Motorola, Spice, Amazon, Xolo vb.) Gibi mobil cihazlarda kişileri açmak için,
vCard dosyası kişileri de masaüstü e-posta istemcileri tarafından kabul edilir. Böylece, Excel kişilerini vCard’a dönüştürerek, kullanıcılar Microsoft, Mozilla, Entourage ve diğer masaüstü tabanlı istemcilere aktarabilirler.

Excel’den vCard’a dönüştürme, kullanıcıların gelecekte dosyanın çok yönlü bir biçiminde değerli kişilerin yedek olmasına yardımcı olur.

Bu dosyayı her zaman dolaylı olarak kullanıyorsunuzdur. Bu, V sanal Çekişik F ile bir kısaltmadır. Temelde, Outlook’ta kullandığınız kişileri depolayan Metin türü dosya, mobil vb. Bu yüzden, dedim ki … Bu dosyayı doğrudan veya dolaylı olarak kullanıyorsunuzdur. Ayrıca vCard (Sanal Kart) Contact dosyası olarak da bilinir. Bu dosya türü için uzantı .vcf veya .vcard’dır. Yukarıda belirttiğim gibi, bu basit bir metin dosyasıdır, ancak kişilerin tüm ayrıntıları belirli bir biçimde yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz