Site icon internetkafa.com

Videoları Ücretsiz Çevrim İçi Sıkıştırın

MP4 formatı en çok kullanılan video ve ses formatlarından biridir. İnternet’ten çevrimiçi indirdiğiniz videoların formatları çoğu MP4 formatında olduğunu görürsünüz. Bazı zamanlarda MP4 videosu paylaşılmayacak kadar büyük olur. Burada çevrimiçi bir site kullanarak MP4 videolarının dosya boyutunu küçülteceğiz. Üstelik çevrimiçi MP4 video formatı sıkıştırma, küçültme işlemi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. 

Videoları Ücretsiz Çevrimiçi Xconvert.com Sıkıştırın

Buradan; https://www.xconvert.com/compress-mp4 web sitesine gidelim. Karşımıza gelen site ekranında Add Files düğmesine tıklayın. Sıkıştırmak istediğiniz MP4 videoyu cihazınızdan ekleyin.

VİDEO CODEC kısmından çözünürlük ve sıkıştırma seçeneklerini seçin. Ardından Compress düğmesine tıklayın. Sıkıştırma işlemi bitince Download butonuna tıklayın. Video bilgisayarınıza inmiştir. 

Video sıkıştırma işlemini Akıllı cihazlarınızda yapabilirsiniz. Video sıkıştırmayı bulut hizmetleri Dropbox ve Google Drive’da kullanabilirsiniz.

Videoları ücretsiz çevrim içi sıkıştırma yazısını Windows 11 işletim sistemi Chrome web tarayıcıda anlatımını yaptım. Sizlerde farklı akıllı cihaz web tarayıcılarda bu işlemi yapabilirsiniz.

Videoları çevrim içi sıkıştırmak için aşağıdaki sitleri de kullanabilirsiniz. 

https://www.youcompress.com

https://www.videosmaller.com

https://www.cloudpresso.com/compress-video

https://invideo.io/tools/compress/video-compressor

https://www.media.io/online-video-compressor.html

https://www.compress2go.com/compress-video

https://videobolt.net/simple-video-tools/compress

Bu yazıya katkılarından dolayı Doktor Öğretim Üyesi ABDULKADİR KAYA ve Düzce Üniversitesine teşekkür ediyorum. 

Bu yazı, 24 Haziran Pazartesi 2024 günü güncellendi.

Exit mobile version