Virtualbox ve Vmware ile İso Dosyası Ön yüklenebilir mi Test Edelim

Virtualbox ve Vmware programlarıyla sanal işletim sistemi kurmanıza sağlayan bu yazılımlarla İSO dosyasının ön yüklenebilir, bot mu (bootable) tespit edeceğiz. Bütün işletim sistemlerinde kontrol etme fikirleri vereceğim. Konu içinde kullandığım unsurların site indirme sayfalarını isterseniz şimdiden listeleyelim. Konu için faydalandığım sitelere şimdiden çok teşekkür ediyorum

Virtualbox ve Vmware ile iso dosyası ön yüklenebilir mi (boot) tespit etme video sayfası:

https://www.youtube.com/watch?v=JWNbffNTU-0&feature=youtu.be

 

Konu başlığı virtualbox ve vmware yazılımlarla iso dosyasının ön yüklenebilir, bot mu (bootable) tespit etme olsa da aslında iso dosyasının virtualbox ve vmware ön yüklenebilir, bot mu (bootable) ilişkilendirme diyebiliriz. Bu yazılımları kullanan kişiler beklide a bu mu ben bunu zaten biliyordum seslerinizi duyar gibiyim. Sanal makine, varsayılan olarak, bir ön yüklenebilir cd veya dvd arar.

virtualbox vmware iso

İso dosyasının bot mu (bootable) önyüklenebilir cd-dvd ortamı oluşturmadan kontrol, test edeceğimiz araçlar ve fikerler oldukça var. Kısaca bunlara bir değinelim.

Bazen indirilen iso dosyaları bazı hatalar olabilir. İso dosyasının md5 değeri sağlam ise iso dosyasında sorun olmaz. Elle de iso işletim sistemi dosyasının cd-dvd yakılarak ya göre iso dosyasını kontrol edebilirsiniz. Usb işletim sistemi kurulan programlarla da kontrol edebiliriz.
İso işletim sistemi dosyasının indirme başarılı olursa bir yükleme ortamı oluşturmak için hazır demektir. İnternet indirmelerin de hasarsız dosya indiren chrome ve torchbrowser tarayıcıları kullanabilirsiniz. İnternet hattınızın hızlı bir indirme hızı olması da bu durumu oldukça etkiler. Torrent indirme programı utorrent kullanabilirsiniz. asıl konumuzdan uzaklaşmadan ultraiso programıyla iso dosyasının boot- önyüklenebilir olup olmadığını fikir vermesi açısından bir kontrol edelim. Belki ileride nasibse bu alternatif konuları toplu yada ayrı ayrı değinebiliriz.

Ultraiso programıyla iso halinde olan işletim sistemi fark etmez (Linux,mac os,windows) açın. Boot adında klasör varsa iso kalıb dosyası işletim sistemini önyüklenebilir, bot mu (bootable) fikir verebilir.

Virtualbox ve vmware ile iso dosyası önyüklenebilir mi (boot) tespit etme programları listesi:

VirtualBox indir

Vmware indir

Linux Ubuntu indir

Nero indir

Ultraiso indir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir