Vlc playerde videodan sesi ayıralım

0
697

Vlc player media player belki de dünyanın en sevilen ve en çok kullanılan medya oynatıcı uygulamasıdır. Vlc playera bilgisayarınızda yüklü herhangi bir codek gerektirmeden medya dosyalarını (ses ve video) her türlü çalıştırır. Windows, Linux, Mac, Android veya iOS  tüm sistem platformlarında kullanılabilir. Vlc player sadece bir medya oynatıcı olmasını yanı sıra ayrıca video akış özelliği medya formatlarını dönüştürmek için kullanılabilir.

Vlc_playerda_videodan_sesi_ayıralım

Vlc player de videodaki ses ayırmak için şu adımları izleyelim:

Vlc player açalım.Ortam sekmesinin altından dönüştür ve kaydedin gelelim.Ekleyin kısmından videomuzu ekleme yapalım.Sonra videomuzu açalım.Dönüştürüp kaydedin sekmesinin altından dönüştürün seçin.Profil yazısının karşısından üçgen tıklayıp açılan listede Audio-mp3 seçin.Hemen bu kısmın anahtar sekmesine tıklayın.Açılan ekranda Raw seçelim.Ses kodlayıcı/çözücü kısmında ise; kodlayıcı/çözücü Mpeg Audio yapın.Bit hızı,kanallar ve örnekleme hızı aynı kalsın.Kaydedin butonuna tıklayın.Karşımıza çıkan ekranda hedef dosya kısmına bir ad yazıp göz atın sekmesinden videodaki ayıracağımız ses dosyasını nereye kayıt edeceğimizi belirleyelim.Kaydet yapın.Şimdi karşımıza gelen ekranda başlatın tıklayın.Hemen alta bir mp3 çalar gibi ses ayırma işlemi başlar.

Videonun uzunluğuna göre bu işlem uzun yada kısa olabilir.Videolardaki her türlü mp3 ses parçaları ayırmak mümkün olmayabilir.

 

Videolu anlatım:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here