Site icon internetkafa.com

VPN Gerçek İP Adresinizi Gösteriyor mu Öğrenin

Günümüzde daha fazla insan şifreli internet bağlantılarını için güvenli vpn hizmetlerini kullanmaktalar. Güvenli vpn program ve eklentileri ile internet bağlantılarını her zaman şifreleyebilirsiniz. Eğer gibi bu güvenli vpn hizmetlerinden birini kullanıyorsanız cyberghost, hotspot shield veya Windscribe vpn ip adreslerinizin gizlendiğine emin olabilirsiniz.

Vpn sunucusuna bağlı varsayalım artık vpn sunucusu proxy üzerinden internete bağlıyız. Bir web sitesinde gezinirken bu vpn hizmeti arızaları veya çalışması durur ve sizin gerçek ip adresinizi gösterir. Varsayımsal bir durum olsa da yine de size kendini ip adresiniz gözükmesi her şeyin sonu değil ama elbette bu vpnleri gerçek ip adresinizi gizlemek için tercih ermektesiniz.

Kullanmakta olduğunuz vpn programı ile gerçek ip adresinizin gösteriyor mu öğrenmek isterseniz firefox için hma ip checker uzantısını kullanabilirsiniz. Bu uzantı ip adresi değişiklikleri sizi uyarmak gibi dış ip adresini görüntüleyebilirsiniz. İP adresini görüntülemek için sadece firefox araç çubuğundaki hma ip checker uzantısı simgesini tıklayabilirsiniz. Size ip adresini ve bu ip adresinizin bulunduğu ülke bayrağını gösterir. Aşağı oku tıklayın ıss isim, şehir, ülke, koordinat ve harita üzerinde konumu gibi çok daha fazla bilgi gösterecektir.

Kullandığımız vpn programları, gerekse tarayıcılarda kullandığımız vpn eklentileri gerçekten bizlerin gerçek ip adresimizi gösteriyor mu? Bakalım vpn programları ve tarayıcı eklentileri bizlerin gerçek ip adreslerini gizliyor mu firefox ve chrome ücretsiz eklentileri ile denemem sonucu çok uzun zaman dilimi olmasa da zenmate ve dotvpn gerçek ip adreslerimizi vermekteler.

Hma ip checker İle eğer ip adresi değişiklikleri sizi uyarı almak için log&alert sekmesi altından yapabilirsiniz. Burada ilk ip adresini kontrol etmek için bir zaman frekansı seçmek zorundasınız. Minimum zamanlı frekans 10 dakikadır. Sonra ip adresi değişiklikler hakkında sizi uyarmak için seçeneği seçmek için izin verebilir.

Firefox tarayıcıda https://www.hotspotshield.com/tr eklentisi ip adresimizi gizlemektedir. Program bazında ize Windscribe vpn https://windscribe.com/download  ip adresimizi gizlemektedir.

Herhangi bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret etmek zorunda kalmadan Firefox araç çubuğundan ip adresi kontrol edebilirsiniz. Firefox için hma ip checker uzantısını bu url’den https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/windscribe indirebilirsiniz.

Exit mobile version