Web geliştiriciler için en iyi python çerçeveleri

0
1071

Python, geliştiriciler arasında en popüler ve kodlama-verimli dillerden biridir. Python, daha hızlı çalışmanıza ve sistemlerinizi daha etkili bir şekilde entegre etmenize olanak tanıyan bir programlama dilidir. Python dinamik, nesne yönelimli bir dildir. Python’u kullanmayı öğrenebilir ve verimlilik ve bakım masraflarını düşürmede hemen hemen kazançlar görebilirsiniz. Tek bir dilde bulunmayan sayısız özelliği vardır ve programcılara okunabilir bir kod yazmaya motive eder. Python tasarımcılara, diğer programlama dillerine kıyasla, birkaç kod satırı ile kavramlarını ifade edebilme imkanı sunar.

Bir web çerçevesi ( WF- web framework ) veya web uygulama çerçevesi ( WAF-web application framework ), web hizmetleri, web kaynakları ve web API’leri de dahil olmak üzere web uygulamalarının gelişimini desteklemek üzere tasarlanmış bir yazılım çerçevesidir. Web çerçeveleri, web geliştirme sürecinde gerçekleştirilen ortak etkinliklerle ilgili yükü hafifletmeyi amaçlamaktadır. Örneğin, birçok web çerçevesi, veritabanı erişimi, şablonlu çerçeveler ve oturum yönetimi için kütüphaneler sağlar ve genellikle kodu tekrar kullanımını teşvik eder. Genellikle dinamik web sitelerinin geliştirilmesini hedeflemelerine rağmen statik web sitelerine de uygulanabilir.

Python programlama dili, sunucu tabanlı uygulamaların geliştirilmesi için en etkili dilden biri python, programcıların daha okunabilir kod yazmasına yardımcı olur.

python cerceve

Django

Django, daha az kod ve kolay web geliştirme süreci gibi bireysel avantajlarıyla birlikte gelir. Üst düzey geliştiriciler her zaman kullanmışlardır. Django ile kolayca yüksek kaliteli uygulamalar oluşturabilir. Ayrıca, şablonlama ve daha iyi akış kontrolü için özel etiketler / filtreler gibi özelliklerle hızlı gelişime izin verir. DRY (Yinelemeyin-Don’t Repeat Yourself) ilkesini takip eder ve daha hızlı gelişme için kodu tekrar kullanabilirsiniz.

Flask

Flask (Şişe) genişleyebilen ancak basit çekirdeğinden dolayı bir mikro yapıdadır. Yeni bir programcı, form doğrulama, veritabanı soyutlama katmanı ve ortak özellikler eklemek için üçüncü parti kitaplıkların kullanılması gibi birkaç özelliği olmadığı görülebilir. Bununla birlikte, gerekli işlevselliği eklemek görece kolaylaştıran eklentilere izin verir. Bazı özellikleri birim testleri gibi geliştirme için mükemmel ve istemci tarafı uygulamaları için güvenli çerezlere izin veriyor. Hafif uygulamalar ve projeler için uygundur.

CherryPy

CherryPy’nin kökeninin arkasındaki en önemli nedenlerden biri, Python ile uyumluluğudur ve onun pythonic arayüzü, geliştiricilerin python’da bulunan diğer modüller gibi entegre olmasını sağlar. Bir diğer mükemmel özellik, her işlevi özelleştirebilme yeteneğidir ve geliştirme için mükemmel bir yerel bağdaştırıcı (mod_python) ile birlikte gelir. Her WSGI etkin adaptör için destek sunar ve CherryPy’nin geniş bir şekilde uygulanmasına izin verir.

Pyramid

Piramit (pyramid) verimli ve hızlı gelişme yetenekleri ile bilinir. Bu çerçeveyle ilgili en iyi şeylerden biri, Python, Perl ve Ruby’de bulunan en seçkin özelliklerin bir kısmının eklenmesidir. Bu açık kaynaklı web çerçevesi, platformdan bağımsız MVC yapısı ve geliştirilmesinde minimalist bir yaklaşımı vardır. Ayrıca, geliştirmeyi verimli hale getiren böyle büyük bir ölçekte kodu yeniden kullanan ilk platformlar arasındadır.

Web.py

Öncelikle sadeliği ve güçlü gelişme yeteneği nedeniyle benzersiz bir çerçevedir. Python’da rahatça web uygulamaları yazabilirsiniz; dolayısıyla sorumluluğu çerçeveler dışına çıkarabilirsiniz. Programcılar sıfır kısıtlamaları ve kullanım kolaylığı nedeniyle web.py üzerinde çalışmaktan keyif alıyorlar. Bazı programcılar az sayıdaki özelliği sınırlayıcı bulabilir; bununla birlikte, başarılı bir entegrasyon için yer sağlar ve özellikle bunlara ihtiyacınız olmadığında bu özelliklerin tümünü yerine getirmek zorunda değilsiniz.

Grok

Bu, Zope araç seti tarafından motive edildi ve zope araç setinin kolay bir uzantısı olarak başladı ve yeni çaylak programcıların kullanmasını kolaylaştırdı. Web uygulamalarına başlıyorsanız, Grok birden fazla yapı taşı sunabilir ve her zaman desteklenmeye hazır mükemmel bir topluluğa sahiptir. Python’u öğrenmek için daha basit ama oldukça çevik bir mod sunuyor. Konfor konfigürasyon yapısı üzerinde mükemmel bir araç haline getiren DRY yaklaşımı ile birlikte gelir.

Pylons

Esneklik, pilonların temel özelliklerinden biridir. Temel fikri, farklı Python çerçeveleri tarafından sunulan en iyi özelliklerin bazılarını birleştirmek ve bunları tek bir yerde birleştirmektir. Piramit, Pylons’un ilk tekliflerinden biriydi ve hızlı ve esnek geliştirme uygulamaları üzerinde durdu. Kelimenin tam anlamıyla kullanabilir ve seçtiğiniz herhangi bir özelliği birleştirip web geliştirme etkin hale getirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here