Web Sayfalarını Yeniden Yüklemek için Farklı Yollar

0
2955

Bir web sitesi yüklenmemesi veya web içeriği sadece bir kısmını yüklendiğinde hepimiz sayfayı yenilemek için F5 tuşuna basarız. Kimimiz de bu web sayfasında her şeyi yeniden ve yerel olarak depolanan bu web sayfasının önbelleği geçersiz kılmakyı zorlamak için Ctrl + F5 tuşlarını aynı anda kullanırız. Ancak bu iki yöntemden dışında ayrı olarak çoğumuz bir web sitesini yeniden yüklemek için daha fazla yöntem olduğunu bilmiyoruz. Firefox için reload plus eklentisi ile web sitesini kolayca yeniden yüklemenizi veya  Google Cache (google ön bellek) üzerinden yeniden yüklemenizi sağlar.

web-sayfalarini-yeniden-yuklemek-icin-farkli-yollar

Reload Plus eklentisi yalnızca bir web sitesinin standart bir yeniden yüklemesini gerçekleştirmek için kullanılabilecek adres çubuğundaki yeniden yükleme düğmesinden daha fazla işlevler katar. Reload Plus’ı yükledikten sonra tarayıcının adres çubuğundaki aynı yenile düğmesine sağ tıklarsanız, standart yeniden yükleme, yeni sekmede standart yeniden yükleme, önbellek geçersiz kılma, yeni sekmeyle önbellek geçersiz kılma, Google önbellek, Google önbelleğini yeni sekmede yeniden yükleyin, eksik resimleri yeniden yükleyin, tüm sekmeleri ve daha fazlasını yeniden yükleme gibi seçenekler görürsünüz.

Açıkçası basit yöntemleri seven tüm insanlar için eklentinin geliştiricisi yukarıda belirtilen tüm işlemleri yerine getirmek için kullanılabilecek bazı tuş kombinasyonları ve fare tıklamaları ekledi. Aslında Reload Plus uzantısı için bu ayarları görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Genellikle, bu eylemlerden birini gerçekleştirmek için değiştirici tuşlardan birine (Ctrl veya Alt veya ÜstKrktr) basmanız ve daha sonra fare düğmelerinden birini (sol, sağ veya orta düğmeden) tıklamanız gerekir. Tuşların ve fare tıklamalarının kombinasyonunu değiştiremezsiniz ancak her birine bir eylem atayabilirsiniz.

Web sayfaları yenilemek ve ilk belirli bir şekilde web sayfalarını yenilemek konusunda google gerek kalmadan bir web sayfasının Google önbellek versiyonuna ulaşmak içinen iyi yol diyebilirim. Bir web sayfasının yerel önbellekten nasıl geçtiğini görmek isteyen web tasarımcıları için özellikle yararlıdır.

Sniffer ile sitelerin sayfa yükleme süreleri ölçün:

Bir sitenizin sayfa yükleme süreleri için google de bir çok kaynak site var. Hatta site içerisinde böyle siteler paylaşmıştık. Sitenizin sayfa yükleme süreleri öğrenmek için alternatif kaynak arıyorsunuz aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

Siteye buradan; http://web-sniffer.net ulaşabilirsniz.

Benzer bir siteyi aşağıya yazıyorum.

http://testuri.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz