Site icon internetkafa.com

Web Sitenizin X Frames Options Olup Olmadığını Kontrol Edin

Burada X Frame Options başlığının web sitenizde etkin olup olmadığını kontrol etmek için basit yöntemler hakkında bilgi edineceksiniz. X Frame Options aslında web sitenizi, Clickjacking adlı ölümcül İnternet tehditlerinden birine engelleyen bir güvenlik bilgisidir. Web sitesi ziyaretçilerinin tıkladıklarını düşündükleri yerine farklı bir şey üzerine tıklamaları yapılan bir web sitesi güvenlik açığıdır. Bu, saldırganların ziyaretçilerin gizli bilgilerini almalarına veya hatta bilgisayarlarını tamamen kontrol altına almasına yardımcı olabilir. Web sitenizin ziyaretçileriniz için güvenlik sağlıyorsa, X Frame Options güvenlik üstbilgisinin mevcut olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, bu yazıda açıklanan yöntemler yardımcı olabilir.

X Frame Options başlığının durumunu kolayca kontrol etmenize izin veren birçok ücretsiz online hizmet var. Aynı işlemleri yapmak için bu hizmetlere göz atabilir ve web sitenizin URL’sini girebilirsiniz. Bu hizmetler sonuçta X Frame Options’ın web sitenizin HTTP yanıt başlığında bulunup bulunmadığını bulmanın basit yollarından birini sağlar. Bazıları bile HPKP, HSTS, CSP vb. durumunu görüntüler.

Geek Flare

Muhtemelen web sitenizde X Frame Options başlıkının etkin olup olmadığını kontrol etmek için en iyi online servislerden biridir. Web sitesi bağlantısını girebildiğiniz ve anında X Frame Options başlıkları için durum alabildiğiniz için kullanımı çok kolaydır. Ayrıca, HSTS, HPKP, CSP, X-XSS Koruması ve benzeri diğer başlıkların durumunu da gösterebilir.

SecurityHeaders

X Frame Options başlıklarının web sitenizde etkin olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan en iyi online sitelerden biridir. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken hedef web sitesinin URL’sini girmektir ve otomatik olarak web sitesini işleyecek ve sonuçları gösterecektir. Buna ek olarak, aynı zamanda CSP, X-XSS Koruma, Yönlendirme politikası vb. dahil olmak üzere diğer üstbilgiler için sonuçlar gösterecektir.

Free iFrame Checker

X Frame Options başlık kullanılabilirliği için web sitenizi kontrol etmenin kolay bir yolunu sunan başka bir basit online hizmettir. Bu ayrıca X çerçeve seçenekleri durumunu anında görmek için herhangi bir web sitesi URL’sini girmenize izin verir. Bu yazıdaki diğer hizmetlerin aksine, HSTS, HPKP vb. gibi diğer başlıkları görmenize izin vermiyor.

Exit mobile version