Web tasarımcıları için firefox eklentileri

0
693

Skilledup sitesi hem web masterler hem de normal kullanıcılar için en çok işimize yarayaçak hızlı, pratik firefox eklentilerini çok güzel bir şekilde bizler için kategorilendirmiş. Gerçekten çok harika hazırlanmış.

Web geliştirme hiçbir şekilde kolay bir taahhüt değildir. Birincisi, düzenleme ve test için bitmeyen geniş bir kod var gibi görünüyor. Web geliştiricileri, en popüler tarayıcıların çevresinde sağlam geliştirme topluluklarının varlığı nedeniyle şanslılar; çünkü bu topluluklar, web geliştirme çalışmalarını kolaylaştırmaya yardımcı olan eklentiler, uzantılar ve diğer yararlı şeyler geliştirmektedir. Örneğin, Firefox’u gerçek zamanlı olarak düzenlemek için kullandığımızda, artık büyük hacimli harici programlara güvenmemiz gerekmiyor. Firefox, tarayıcı yeteneklerini yükseltmek için sürekli olarak yeni uygulamalar yazan en eski ve en aktif açık kaynak topluluklarından birine sahiptir. En iyi Firefox web geliştirme eklentilerini ve uzantılarını kapsamlı bir şekilde inceledik ve kendi web geliştirme sürecimizi hızlı ve çevik hale getirmek için en yararlı araçları sergiledik. Tarayıcı deneyiminizin güvenli, üretken ve verimli olmasına yardımcı olacak uygulamaları diğer kategorilere dahil ettik.

skilledup.com

Web geliştirme ve tasarımı İçin en iyi firefox eklentileri sayfası:

http://www.skilledup.com/learn/programming/best-firefox-add-ons-web-development-design

Firefox için kopyalama eklentileri:

Son üç gündür internet ortamında wordpress sitede bloglama yaparken kopyala-yapıştır da biraz sıkıntı çektim. Web tarayacı olarak uzun zamandır firefox kullanıyorum ve asla da
vazgeçemediğim bir internet aracıdır.

Şu firefoxun kopyala-yapıştır eklentilerine bir bakayım dedim. Daha önceden çok kısa süreliğine autocopy kullanmıştım. Tabi hep bilindik eklenti-uygulama yerine farklı eklentiler arama koyuldum. Beş-altı tane eklenti denedim. İçlerinden en çok

copy-pure-text çok hoşuma gitti. Eğer sizlerde firefox yada firefox altyapısını kullanan tarayıcılar kullanıyorsanız mutlaka easy copy kullanmanızını tavsiye ediyorum.

Farkılı firefox kopyala-jyapıştır eklenti araçları listesini aşağıdaki listeden deneyebilirsiniz.

Copy pure text
Copy title
Autocopy
Copy all links
Colt
Scrapbook

Firefox eski sürümlerini indirin:

Güvenlik nedenleriyle tavsiye edilirken, her zaman en güncel Firefox’un son sürümü ile, yine kesinlikle gerekli ise geri Firefox eski bir sürümü gitmek isteyebilirsiniz. İlk olarak, istediğiniz Firefox sürümünü indirmek için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca linux ve mac os sürümleri için eski sürümleride bulunmaktadır.

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here