WhatsApp Resmen Bilgisayarda Kullanın

0
2912

Windows bilgisayar üzerinde çalışan ve Google Chrome, Mozilla Firefox veya Opera web tarayıcısını kullanarak bilgisayarlar için WhatsApp masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda da resmen kullanabileceksiniz. Daha önceleri www.internetkafa.com da buna benzer bir iki yazı yazmıştım. Fakat bu işlemi video ortamında dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Zaten daha önceki uygulamalarda hiçbir bilgi olmayan kişiler için WhatsApp bilgisayarda kullanmak daha doğrusu kurmak sıkıntılı diyebilirim. Sadece Windows değil Mac Os X 10.9 üstü sürümlerde de kullanabilirsiniz. Windows için Windows 8 ve üstü işletim sistemlerinde WhatsApp programı çalışmaktadır. Windows Phone,Android,iphone,BalckBery,Nokia telefonlar ile bilgisayarınız arasında WhatsApp kullanabilirsiniz. WhatsApp Web ile masaüstü veya dizüstü bilgisayara WhatsApp yükleyebilirsiniz.

WhatsApp bilgisayar

Programın bilgisayarınızda çalıştırmak için cep telefonunda en son sürümüne WhatsApp yüklemelisiniz. Bilgisayarınıza WhatsApp yüklemeniz münkün olmaz. Çünkü bu çok önemli bir durumdur. Cep telefonunuzda WhatsApp minimum  2.16.1 sürümü olmalıdır. Ben iphone telefonuna göre yazıyorum. Cep telefonunuzda WhatsApp geçerli sürümünü öğrenmek için; WhatsApp açın ve Ayarlar>Hakkında-Hakkında bakabilirsiniz. Telefon kullanıyorsanız telefonuz da mutlaka kamera olması şart.

Bilgisayarda WhatsApp kullanma kolayca cep telefonları üzerinde yazamaz olanlar için özellikle yararlıdır. Bilgisayar ekranında daha büyük yazı görmek ve bir bilgisayar klavyesini kullanarak yazmak için çok daha kolay ve hızlıdır.

Bilgisayarda WhatsApp kullanmanın avantajları:

Birinci avantajı bilgisayarda WhatsApp kullanarak daha hızlı mesajlaşma mümkün, sohbet deneyimi çok daha zengin hale gelir. Kolayca bilgisayarınızda saklanan görüntüleri ve videoları gönderebilirsiniz. Çok daha büyük depolama olacaktır. Bilgisayarınızdaki WhatsApp görüntüleri ve videoları indirebilirsiniz. QR Code taranır sonra, oturumun açık kalması gerekir ve tekrar giriş yapmanız gerek olmaz.

Bilgisayarda WhatsApp kullanmanın dezavantajları:

Ayrıca başkaları tarafından kullanılan bir bilgisayarda WhatsApp kullanıyorsanız, bir gizlilik sorunu dönüşebilirsiniz. Sizin bilgisayarı kullanan herhangi bir kişi, senin WhatsApp mesajı görmesi mümkündür. O da kişilerle sohbet etmek mümkün olacak.

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasını bilgisayarlarımızda kullanılması için yapanlar çok faydalı bir iş yapmışlar.

Belirli Wi-Fi network ağlarındaki sorunlar

Eğer WhatsApp Web’i yönetilen bir Wi-Fi network ağında kullanıyorsanız, örneğin ofisinizde veya üniversite kampüsünde, network ağınız WhatsApp Web’i kısıtlayacak şekilde ayarlanmış olabilir. Eğer WhatsApp Web size, bulunduğunuz network ağı WhatsApp Web’in doğru çalışmasını engelleyecek bir network ağıdır, şeklinde bir bildirimde bulunduysa, lütfen network sağlayıcınızla iletişime geçin. Network sağlayıcınız web.whatsapp.com, *.web.whatsapp.com ve *.whatsapp.netiçin trafiği baypas edecek bir düzenleme yapabilir.

Whatsapp buradan indirebilirsiniz.

Whatsapp tarayıcınızda buradan kullanabilirsiniz.

WhatsApp Bilgisayarda Kullanımı Videolu Anlatım:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz