Whatsapp’da bilinmeyen kişiden gelen mesaj sahibini ögrenin

0
1035

Whatsapp’da size bilinmeyen kişi tarafından gönderilen mesajın sahibini yani kim tarafından gönderildiğini öğrenebilirsiniz. Bu bilinmeyen mesaj kaynağı genellikle whatsapp grupları tarafından gönderilir. Gönderen Bilinmeyen Kişinin adını bulabilir, öğrenebilirsiniz.

Bazı bilinmeyen bir numaradan merhaba ya da günaydın yani sanki seni tanıyormuş normal bir gün sabahı gibi mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Direk bu kişi ile karşılık cevabı yazmak iyi fikir olmaz. Belki bu kişi uzun süredir kayıp arkadaş, eski bir okul arkadaşı, bir üniversite arkadaşı ya da yeni iş arkadaşı olabilir. Tanıdığınız insanların kategoriye ait olmadığından emin olmak için herhangi bir yolu var mı? Evet, tabii ki, var!

Hadi başlayalım.

Her şeyden önce, sohbet penceresinde tıklayın.  Sohbet penceresinin üst kısmında bilinmeyen numara tıklayın. Bu bilinmeyen bir kişinin sohbet profilini açılacaktır. Ortak Gruplar adında bir bölümünü bulmak için aşağı kaydırın. Bu bilinmeyen bir kişi, daha sonra tüm bu gruplar bu bölümde altında listelenir üyesi olan grupların herhangi birindedir. Ortak çok sayıda gruplar varsa sen o kişinin kim olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.  İster kapalı bir gurup olsun. Hala olamazsa sadece bu gruplardan birine tıklayın. Yada ilk guruplardan size yazılan mesajla aynı içerik var mı kontrol edin.

Aşağıda verilen ekran görüntüsünde görüldüğü gibi grup adına tıklayın.

Whatsapp bilinmeyen kisi

Bir önceki adımda yürütülmesi için size grup bilgisi sayfasını açacaktır. Eğer mesajı aldığınız bilinmeyen sayısını bulmak için bölüm katılımcıların aşağı kaydırın. Eğer adı girişi sağ tarafında bakarsak aşağıda verilen ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, sen kişinin adını görmen mümkün olacaktır.

Whatsapp bilinmeyen

Bu, genel bir durumdur. Bazen, kişi onun/onun adını vermiş olabilir. Bu durumda, onlar bu kişiyi tanıyorsanız ister özel bir sohbet aracılığıyla grup üyelerinden birini sorabilirsiniz. Haklısınız, aksi takdirde ilk etapta bu grupta olmaz, grup üyelerinin en az birinin biliyor olabilir? Yani, hala adı listede yoksa üzülmeyin, umut var!

Bilinmeyen mesajı gönderen açıkçası, aynı zamanda üyesi olan gruplardan biri olması gerekli değildir. Bu durumda bir web sitesinden yardım alalım.

Truecaller.com gidelim. Arama kutusuna bilinmeyen numarasını girin ve ara simgesini basalım. Giriş için bu siteye  Facebook ya da Google ile oturum açalım. Bilinmeyen gönderen artık bilinen olarak adı ortaya çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here