WhatsApp’dan Rahatsız Verici Fotoğraflarınızı Gizleyin

0
361

WhatsApp kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması olsa da, bazen telefonunuzun galerisinde belirli kullanıcılardan aldığınız görselleri istemezsiniz. WhatsApp artık WhatsApp’tan gelen fotoğrafların albümünüzde bitip bitmeyeceğini kontrol etmenizi sağlayacak bir özellik sunuyor.

Arkadaşların sana bazen sizin hiç istemediğiniz fotoğraflar gönderebilirler. O resimleri saklamak belkide en iyi çözümdür. Bu yeni özellik, medyayı belirli konuşmalardan gizlemenize ve telefonunuzun galeri albümlerinde görünmesini engellemenize olanak tanır.

WhatsApp Fotografları Gizleyin

Ne yazık ki, her konuşma için bunu tek seferde yapmak mümkün değildir. Bu nedenle, başvurmak istediğiniz her sohbet için özelliği manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Bu özelliğin yalnızca yeni indirilen ortamlar için çalıştığını ve galerinize zaten yol gösteren fotoğraflara ve videolara geriye dönük olarak uygulanmayacağını unutmayın.

WhatsApp’ı açın.

Özelliği etkinleştirmek istediğiniz sohbete dokunun.

Medya Görünürlüğü’ne dokunun

Varsayılan (Evet), Evet veya Hayır’ı seçin.

Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Özellik sadece şu an için WhatsApp’ın beta sürümünde mevcuttur ve sadece daha sonra normal sürüme sahip olacaktır. Android uygulamasının en yeni beta sürümünü buradan Play Store’dan ulaşabilirsiniz.

Not:

WhatsApp Messenger uygulamasının yayınlanmamış sürümü için test programı, test kullanıcısı olarak WhatsApp Messenger uygulamasının test sürümünü içeren bir güncelleme alırsınız ve bu güncelleme, hazır uygulamasının yayınlanmamış sürümlerini içerebilir. Test sürümlerinin kararsız olabileceğini unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here