Whatsapp’taki Resimleri Galeriden Gizleyin

0
377

Akıllı telefonlar bugün inanılmaz özellikler ve uygun maliyetler nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Hızlı internet, yüksek kaliteli kamera, görüntülü arama, tam dokunma desteği, yüksek hızlı işlemci ve Ram, büyük depolama vb. nedeniyle akıllı telefonlar tercih edilir. Facebook, whatsapp gibi sosyal paylaşım siteleri ve mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla arkadaşlarınızla sohbet etmek kolaylaşır.

Whatsapp mesajlaşma hala popüler ve bağımlılık uygulamasıdır. Arama, Sohbet, Dosya paylaşımı, gizlilik seçenekleri vb. gibi son özelliklerinden dolayı Whatsapp akrabalarımıza ve arkadaşlarımıza telefon etme maliyetimizi de düşürüyor. Whatsapp’ın yardımıyla, resimlerimizi başkalarıyla paylaşabilir ve bu görüntüleri alabiliriz. Ancak bu görüntüler galerideki düzenli resimlerimizle gösterilmektedir. Yani bu görüntüler bizim önemli resimlerimizle karıştırılıyor. Bu nedenle, galeriden whatsapp görüntüleri gizlemek istiyorsanız, en iyi çözümdür.

Whatsapp Resimleri Galeriden Gizle

Whatsapp Görüntüler Galeriden Nasıl Gizlenir.

Cep telefonunuzun dosya yöneticisi uygulamasını başlatın. Dosya Yöneticisi, dosya yöneticisi uygulaması vb. gibi Android cihazlarınızda farklı dosya yöneticisi uygulamalarını da yükleyebilirsiniz.

Dosya yöneticisini kullanarak WhatsApp medya klasörünüzü bulun.  Görüntüler + WhatsApp Images klasörünün içine girin. Bu ekranda ekranın en sağında üç nokta üstüste simgesine dokunun. Görünüm ayarlarını seçin. Diğerleri + Gizli dosyaları göter karşınıdaki kıtuçuğun simgesini işaretleyin.

Adımdan sonra Galeri’nizi açabilir ve Whatsapp klasörünüzün görünmez görünmesini sağlayabilirsiniz. Hala görünürse, Android cihazınızdaki Uygulamalar için önbelleği temizlemeniz gerekir. Önbelleği, Git >Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar > önbelleği temizle seçeneğine basarak temizleyebilirsiniz. Gizli dosyalar seçeneğini kapatmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here