Wi-Fi Lite ile Kablosuz Ağlarını Analiz Edin

0
291

Wi-Fi Lite kablosuz ağları yönetmek ve analiz etmek için Windows cihazlar için çok yeni ağ oluşturma program ve uygulamasıdır. Wi-Fi Lite şuan beta sürümde olsa da testlerde oldukça başarılı çıkmış bir araç olarak gözükmektedir. Programın kullanımı olduk kolaydır. Program sade Windows 10 cihazlar da uyumlu çalışmaktadır.

Wi-Fİ Lite çalıştırdıktan sonra yakınızdaki tüm wi-fi ağlarını listeler. İlk başta ekranı karışık gelebilir. Fakat kısa bir süre programı inceledikten sonra her şeyin çok kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Tüm gördüğü kablosuz ağlarının ağ adı, sinyal hızı, kanal çalışma süresi ve birçok daha fazlasıyla vermektedir.

Listedeki kablosuz ağı seçtiğinizde, kör noktalar bulma ve ağ sorunları ve bazı bilgileri grafik olarak vermektedir. En iyi wi-fi sinyal gücüne sahip kablosuz ağ adları ve Mac adresi ve kullanılan kanal gibi belirli ağları görmek için filtreleri kullandırır.

Wi-Fi Lite Windows 10

Wi-Fİ Lite size verdiği bilgiler doğrultusunda kablosuz ağları ayarlamalar yapabilirsiniz. Program, yakınınızdaki wi-fi ağ adları listeleyip desteklediği gibi daha çok  sinyal kalitesi, bant genişliği ve kanal  gibi önemli unsurlara odaklanmaktadır.

Wi-Fi Lite Beta Windows bilgisayarlar için aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ACl4vFE5kzjFOj4&cid=DB8EC1640936950C&id=DB8EC1640936950C%21184267&parId=root&action=locate

Aşağıdaki bağlantıdan Windows mağazası için indirme linki bulunmaktadır.

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/winfi-lite/9pfrnjrf22f1?activetab=pivot%3Aoverviewtab

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here