Wi-Fi Scanner ile Wi-Fi Sinyalini Arttırın

0
992

Wi-Fi ağı sinyalini artırmak için, sinyal bozulmasını engellemek üzere evinizin etrafında Wi-Fi ağı tarafından kullanılan Wi-Fi kanalları belirlemeniz gerekir. Böylece kablosuz sinyalinizin çekim gücü daha da fazla olur. Bu verileri elde etmek için, wi-fi-scanner Wi-Fi şebeke sinyalinin kalitesini artırabilir. Birçok bilgi sağlayan Windows için ücretsiz bir programdır.

Wi-Fi scanner ile Wi-Fi ağlarını komşu tarafından kullanılan kanalları keşfetme, evin her odasında Wi-Fi sinyal gücünü kontrol ederek sinyalin zayıf olduğu noktaları tespit edebilirsiniz. Wi-Fi tarayıcı çalıştırdığınızda ağ adı (SSID) olarak bilgi ulaşılabilecek tüm Wi-Fi ağlarını görüntüler. Gücü ve sinyal kalitesi MAC adresi, kanal, güvenlik ve daha fazla bilgiler verir.

Bu bilgilere dayanarak, Wi-Fi ağlarını komşu ve diğer ağlardan paraziti azaltmak için en az sıkışık kanalı kullanmak ve en çok kullanılan kanal nelerdir gibi göre bilirsiniz. Resimde pencerenin alt kısmında bsinyal gücü grafikte, sinyal kalitesi ve aynı zamanda ölçmek ve tüm yerlerde Wi-Fi ağının sinyal yapılandırmak için yardımcı olabilir. Kanal kullanımı gibi çeşitli grafikler sunmaktadır.

Sol tarafta böyle sinyal kalitesi, ağ modu, güvenlik ve frekans gibi program tarafından görüntülenen bilgileri filtrelemek için filtreleri kullanabilirsiniz. Eğer çok yakın ağlar varsa, bu yararlı olabilir. Ayrıca, “Current connection” Wi-Fi bağlı olduğunuz ağın yanı sıra Wi-Fi ağının gücü ve sinyal kalitesinin geçmişini görüntüleme hakkında grafiklerle tüm bilgileri görebilirsiniz.

Bu grafikler yardımı ile, evinizin her odasında Wi-Fi ağ sinyalini kontrol edip sinyali zayıf noktaları bulmak ve Wi-Fi router koymak için en iyi yer bulabilirsiniz. Kısacası, WiFi scanner gerçekten Wi-Fi şebeke sinyalinin kalitesini artırmaya yardımcı bir programdır.

Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz olsa da, size gereken kayıt anahtarını buradan alabilirsiniz.

Alternatif programların listesini aşğıdan da bakabilirsiniz.

Wifi Analyzer android cihazlarda kullanabilirsiniz.

WifiInfoView windowsda kullanabilirsiniz.

Linux – iwlist Komutunu kullanın.

Uçbirim açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın:

sudo iwlist wlan0 scan | grep \(Channel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here