Windows 10 için Kurtarma USB Sürücüsü Oluşturun

0
1199

Windows 10 en iyi masaüstü işletim sistemi olmasına rağmen kusurları bulunmaktadır. Kararlılık olarak Windows 10 için önemli bir sorundur. Windows, çöker, hatalar, vb birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

Bazı zamanlarda Windows 10 önyükleme başarısız olabilir. Siyah bir ekran ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Genellikle işletim sistemini onarmak veya yeniden yüklemek dışında başka bir seçeneğimiz kalmaz. Bu sorunlarla karşılaşmamak için Windows 10 bir kurtarma sürücüsü oluşturmanıza izin verir.

Bu yazıda Windows 10 kurtarma sürücüsünü USB diske yapmayı anlatacağım. Eğer Windows 10 kurtarma diski, sisteminizi ilk haline geri yüklemenize izin verir. Sisteminiz önyükleme başarısız olursa, cankurtaran olabilir çeşitli sorun giderme seçenekleri içerir.

Windows 10 için Kurtarma USB Sürücüsü Oluşturma

İp Ucu: Windows 10 kurtarma USB sürücüsü, Windows 10’u önyüklenebilir duruma geri getirir. Fakat tüm kişisel bilgileriniz, dosyalarınız ve programlarınız gider.

İlk önce USB sürücüsünü NTFS formatında mutlaka biçimlendirin.

Bilgisayarınızın en sağ alttaki Windows düğmesine basın ve ardından Kurtarma yazın. Kurtarma Sürücüsü seçeneğini seçin.

Karşınıza gelen ekranda Evet seçin.

Kurtarma sürücü oluştur ekranın gelir.

Sistem dosyalarını kurtarma sürücüsüne yedekle, seçeneğini işaretleyin ve İleri tıklayın.

Kurtarma USB diski işlemi başlar ve uzun sürmez.

Sonraki işlemde, USB flash sürücüyü seçin ekranı gelir. Otomatik olarak seçili gelir. İleri ye tıklayın. Sonrada Oluştur düğmesine tıklayın. Kurtarma USB diski işlemi başlar ve biraz zamanınızı alır.

Kurtarma sürücüsü hazır ekranı gelir ve bu ekranın sağ en alt köşesinde Son düğmesine tıklayın. Windows 10 için kurtarma USB sürücüsü hazır hale gelmiştir.

İşletim sisteminiz bozulduğunda, işletim sistemine önyükleme yapmak için bu kurtarma USB sürücüsünü kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz