Windows 10’da Görev Çubuğu Yerini Değiştirin

0
2130

Windows 10’da Görev Çubuğunu daima ekranın altında görürüz. Aslında görev çubuğunu yerini veya konumunu ekranın farklı bir yerine getirme yapabiliriz. Windows’da görev çubuğu ekranın alt kısmında varsayılana olarak geldiği için bize daha kolay kullanımlı ve alışkanlık olarak kabul ediyoruz. Herhangi bir neden dolayı konumunu değiştirme ayarının nasıl yapılacağını açıklayacağım.

Windows 10’da Görev Çubuğu Yerini Değiştirelim

Ekranın altında görev çubuğuna sağ tıklayın.

Görev çubuğu ayarları kısmına seçelim.

Karşımıza gelen ekranda, Görev çubuğunun ekrandaki konumu yazısının altındaki Alt, Sol, Üst, Sağ kısımlarından birini seçip Windows 10’da görev çubuğunun yerini taşıyabiliriz.

Düğmeler, kişiler, simgeler ve ayarlar görev çubuğunda kalır. Sadece görev çubuğunun ekrandaki yeri değişir. Windows’da yaptığınız çalışmalara göre işinizi kolay ve çabuk yapmanızı sağlayabilir.

Ayrıca görev çubuğunu ekranınız yanlarına taşıma yapmanız halinde yatay pikseller, dikey pikselleri serbest bırakır ve kısıtlı da olsa geniş ekranınız varsa faydalı olur.

Windows 10’da Görev Çubuğunu yerini değiştirmek için birden çok farklı yollar olsa da bu en kolay değiştirme yoludur. Bu varsayılan ayar tüm Windows 10 sürümleri için geçerlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz