Site icon internetkafa.com

Windows 10’da Hata Bildirimini Devre Dışı Bırakma

Windows işletimi sisteminde belirli bir görevi gerçekleştirirken hatalar oluşur. Hataların genellikle sistem kesintileri, bellek erişim hatası, dosya erişim hatası gibi her hangi bir görevin başarısız olmasından kaynaklanır. Bunun yanında kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler Windows 10’da hataların olmasına etken olurlar.

Tüm bu hataların kaydını tutmak için Microsoft’un hata bildirim özellikleri devreye girer. Windows bilgisayarınız hata bildirim özelliği bütün hataları izler ve Microsoft’a gönderir. Bilgisayarınız hakkındaki bazı özel bilgileri de Microsoft’a gönderir. Bu hata raporlama özelliği arka planda çalışır ve çok sayıda sistem kaynağını tüketir.

Windows 10 hata bildirimini devre dışı bırakmak her zaman için iyi bir fikirdir. Windows 10’da hata bildirimini kapatmak için herkesin çok kolay yapabileceği yöntemi şimdi yazmaya başlıyorum.

Windows 10’da Hata Bildirimini Devre Dışı Bırakma

Bu yöntem çok basit ve Windows Hizmetler kısmını kullanacağız.

Klavyeden Windows tuş ile birlikte R tuşuna aynı anda basalım. Açılan çalıştır kutusuna services.msc yazıp enter tuşuna basın.

Hizmetler kısmından ekranın altına inip Windows Hata Raporlama Hizmetini bulup sağ tıklayın. Sağ tıkladığımızda açılana pencerede Özellikler kısmını seçin. Şimdi açılan ekranda Başlangıç türü kısmın karşısı dokunup açılan listeli yazıdan Devre dışı bırak seçip Uygulama ve Tamam yapıp pencereyi kapatalım.

Artık Windows 10’da hata bildirimini devre dışı bırakmış oluruz.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm Şehit ve Gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Exit mobile version