Windows 10’u Ücretsiz Kullanın

0
2415

Microsoft’un ücretsiz Windows 10 yükseltme işlemi hala devam ediyor ve hala bitmedi. Satın aldığınız bilgisayarda işletim sistemi lisansı ile geldiyse Windows 7, 8 ve 8.1 ürün anahtarlarıyla Windows 10 yükseltip kullanma yolu bulunmaktadır.

Microsoft, Windows 10, 2019 kasım ayı güncelleştirmesi için Windows 10 yükseltme kurulumuna izin veriyor. Microsoft Windows yükseltme için bir açıklama yapmadı. Bu yükseltme işlemi yakında da sona erebilir yada uzunda sürebilir. Fakat Windows 10’u yükseltmeyi teşvik etmek için adımlar yapabilir.

Windows 10’u Yükseltmek için Windows 7, 8 ve 8.1 Anahtarını Kullanma

İlk iş olarak, Windows 7, 8 ve 8.1 ürün anahtarına ihtiyacınız olacak. Yükseltme işlemi için ücretsiz ve direk üzerine tıklayıp çalıştıran program Nirsoft’un ProduKey kullanabilirsiniz.

Windows 10 Ucretsiz Yukselt

Windows BİOS OEM Key / Ürün Anahtarını Öğrenme

Produkey aşağıdaki tıklanabilir linkten indirin.

ProduKey indir.

İndirdiğiniz ProduKey Programını zip / sıkıştırılmış dosyayı açın.

İçindeki anahtar simgeye tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda Windows (BİOS OEM) Key yazısının karşısında 25 haneli büyük harf ve rakamlardan oluşan yazıları bir yere not alın.

Windows 10 Yükseltme için Ürün Anahtarını Kullanma

Windows 10 yükseltme için Windows Media Creation Tool adlı programı aşağıdaki Url’den indirin.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Windows Media Creation Tool programını çalıştırdıktan sonra ister USB ister DVD’de Windows 10 önyükleme disk oluşturabilirsiniz. Windows 10’u bilgisayarınıza kurarken sizden ürün anahtarı ekranı geldiğinde not aldığınız anahtarı yazın. Windows 10 yükleme işlemi normal şekilde devam edecektir. İsterseniz kurulum esnasında ürün anahtarını Windows 10 kurulduktan sonrada girebilirsiniz.

Ayarlar / Sistem / Hakkında kısmında açılan sayfada alt kısmına inin ve Ürün anahtarını değiştirin veya Windows sürümünü yükseltin kısmına tıklayın.

Yeni açılan sayfada Ürün anahtarı kısmına not aldığınız ürün anahtarını girebilirsiniz.

Windows 10 yeni sisteminizde Microsoft hesabıyla oturum açarsanız, kullandığınız ürün anahtarı Microsoft hesabıyla eşitlenir. Windows 10’u yeniden daha sonra kurmak gerektiğiniz de lisansınızı etkinleştirme işlemi daha da kolay olacaktır.

Böylece elinizdeki eski sisteminize ait Windows 7, 8 ve 8.1 ürün anahtarı ile Windows 10’u yükseltip Windows 10’u ücretiz şekilde kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz