Windows da Linux gibi komutla Program Kurun

0
3002

Linux yeni bir program yüklemek ne kadar kolay olduğunu biliyoruz. Neredeyse Linux tüm lezzetleri biri ile gelen ya da başka bir komut satırı ara yüzü gibi yum pr apt-get çok eğlencelidir. Genellikle GUI kurulum montajcılar katılan tüm sıkıcı adımlarda gitmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde yüklemek veya güncelleştirme yazılım paketleri Linux’ta bu CLI araçlarını kullanırlar. Şimdi Windows için sadece, yükleme basit bir paket yükleyici kullanıcı ile Windows aynı esneklik, kolaylık ve konfor keyfini çıkarabilirsiniz.

Windows_Linux_gibi_komutla_program_kurun

 

msiexec.exe /i http://go.just-install.it
just-install 7zip
just-install firefox
just-install thunderbird
just-install vlc
just-install steam
just-install skype
just-install google-chrome

MSI kurulum yükleyici kullanarak, Windows 10, Windows XP herhangi bir Windows işletim sistemi yüklüye bilirsiniz. Çalıştır komutunu açıp işe başlayabilirsiniz. Artık işlemin gerisini videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için https://github.com/lvillani/just-install ziyaret edinderim.

Videolu anlatım:

Linux komutlarını online öğrenin:

Linuxta genellikle kabuk (shell) komutlar yürütme oldukça uzun ve kafa karıştırıcı olur. Linux komutlarını,kullanıcı örnekleri daha kolay ve kod örneklerini listeleyen en iyi üç web sitesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yabancı ve Türk kaynaklarda sadece bir site sunulurken sizlere bir değil iki değil tam üç site adresi veriyorum. Pardon bal satar gibi oldu. Pardon bilgi para ile satılmaz.

Commandlinefu.com en yaygın ve en pratik shell komutları için bir toplama noktası olarak bilinir.Kullanıcıların en iyi komutları yükleyebilir ya da varolan biri için oy verebilirsiniz.

Örnekler de dahil olmak üzere çok sayıda linux komutları, listeler.Başka bir web sayfası ise linux-commands-examples.com dur.İstediğiniz terimi, ya çok sayıda örnek bir liste üzerinden ulaşılabilirsiniz.

Explainshell.com ubuntu deposundan direk olarak yararlanır. Koleksiyonununda 29761 sayfa mevcuttur.

Siteler aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.linux-commands-examples.com

http://www.commandlinefu.com/commands/browse

http://www.explainshell.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz