Windows için İşlemci Soğutma Programları

0
5566

SpeedFan

SpeedFan , Windows için ücretsiz bir CPU soğutma yazılımıdır . Bu yazılımı kullanarak CPU’nuz sıcakken CPU fan hızını manuel olarak kontrol edebilirsiniz. CPU fan hızını kontrol etmek için , darbe modülasyon sinyallerini göndererek fan hızını arttırmanızı veya azaltmanızı sağlayan gelişmiş bir PMW işlevi sağlar . CPU fan hızını artırarak, CPU’nuzun sıcaklığını hemen düşürebilirsiniz.

Bu yazılım ayrıca Vcore Voltage , CPU Temperature , Hard Drive Temperature , CPU Frequency ve daha fazlası gibi çeşitli sistem parametrelerini izlemek için de kullanılabilir . Ayrıca Saat (CPU frekansını overclock etmek için), Sabit Disk Analizörü (çevrimiçi olarak sabit sürücünün derinlemesine analizini yapmak için), Grafik (fan hızlarının, sıcaklık ve voltajların grafiksel bir gösterimini gösterir ) gibi bazı gelişmiş özelliklere sahiptir .

ZOTAC FireStorm

Ana Sayfa     İndirme Sayfası

KAR Energy Saver

KAR Energy Saver , Windows için bir başka ücretsiz CPU soğutma yazılımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, sistemi yavaşlatmadan olabildiğince fazla enerji tasarrufu yapmaya çalışan bir enerji tasarrufu yazılımıdır. Güç tüketimini yönetmek ve CPU’yu soğutmak için iki ana yöntem kullanır. İlk yöntem, işlemci frekansını tam yük sırasında CPU’nun aşırı ısınmasını önleyen yüke göre akıllıca yönetmektir. İkinci yöntem , güç tüketimini ve CPU sıcaklığını düşürmek için Intel ve AMD işlemcilerinin bazı gelişmiş özelliklerini kullanır . Intel işlemciler, EIST ve C1E’yi kurduTemel olarak bu yazılımı PC ekranını veya tüm sistemi Bekleme moduna geçirmesini sağlayan gelişmiş özellikler. AMD işlemci, AMD’nin enerji tüketimini ve CPU sıcaklığını azaltan kendi serin ve sessiz teknolojisiyle birlikte gelir .

Ana Sayfa     İndirme Sayfası

ZOTAC FireStorm

ZOTAC FireStorm , Windows için bir sonraki tamamen ücretsiz ve kullanımı kolay CPU soğutma yazılımıdır. Temelde CPU ve Nvidia Graphics kartının fan hızını izleyebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz bir grafik kartı ayar aracıdır . Fan kontrol bölümünden, gerçek zamanlı fan hızını görüntüleyebilir ve CPU sıcaklığını azaltmak için fan hızını manuel olarak değiştirebilirsiniz. CPU sıcaklığını düşürmenin yanı sıra , Saat bölümünden saat hızını , bellek saat hızını , gölgelendirici saat hızını ve VDDC değerlerini de değiştirebilirsiniz .

Ana Sayfa     İndirme Sayfası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz