Windows için sabit disk gösterge programları

0
888

Bu yazı, Windows için sabit disk etkinlik göstergesi yazılımının bir listesidir. Bu göstergeler bilgisayar kabininin ön tarafındaki LED ışığı gibi davranır. Tıpkı bilgisayar kabinindeki ışık yanıp sönerken olduğu gibi, bu sabit sürücü etkinlik göstergeleri aynı şeyi yapar. Bu göstergelerdeki ışığın yanıp sönmesi, bilgisayarınızın sabit diskinde olan okuma ve yazma etkinliklerine bağlıdır. Bu yazılımlar, sabit disk etkinliğini yanıp sönen bir ışık olarak gösterecek kadar akıllıdır.

Neden sabit disk etkinliğini sürekli olarak izlemek istediğinizi bilmiyorum, ancak bunu yapmak için bir nedeniniz varsa, bu yazılım bu durumu gidermenize yardımcı olabilir.

Birçok sabit sürücü izleme veya kontrol yazılımı bulunmaktadır. Ancak bu listedeki yazılımlar gibi hiçbiri böyle bir özellik tam sunmaya biliyor. Bu yüzden Windows için ücretsiz sabit disk etkinlik göstergesi yazılımlarının bu listesini derledim. Bu programları daha derinlemesine keşfedelim.

Windows icin sabit disk gosterge programları

Activity Indicator

Windows için en iyi ücretsiz sabit disk etkinlik göstergesi yazılımlarından biridir. Yazılım, sistem tepsisine karşılık gelen sabit disk etkinliğine göre yanıp sönen kırmızı bir renk lambası ekler. Bu yazılımı kullanarak bilgisayarınızın herhangi bir sürücüsünü kolayca izleyebilir ve etkinliği kırmızı bir gösterge olarak görebilirsiniz. Bu ücretsiz yazılımın en iyi yanı, sistemin arkasında devam eden tüm sabit disk işlemlerinin günlüğünü oluşturmasıdır. İsterseniz, günlüğü bir dosyaya kaydedebilirsiniz. Yazılım taşınabilir bir yazılım olarak geliyor. İsterseniz Windows ile de çalıştırabilirsiniz.

DiskLed

Windows için bir başka ücretsiz sabit disk aktivite göstergesi yazılımıdır. 30 ms aralık içinde sabit disk okuma ve yazma etkinliğine göre yanıp sönen sistem tepsisine yeşil yanıp sönen bir ışık koyuyor. Sabit disk etkinliğini göstermenin yanı sıra, işlemci, işlemler, tcpv4 bağlantısı, Windows önbellek, sayfa dosyası vb. gibi diğer sistem kaynaklarının etkinliğini görüntülemek için kullanabilirsiniz.

TrayStatus

Windows sistem tepsisinde çeşitli sistem bileşenlerinin etkinliklerini gösterebilen oldukça güçlü bir yazılımdır. Simge gibi bir sabit disk ekler ve çeşitli renklerle sürücü etkinliklerini göstermek için üzerine yanıp sönen okları gösterir. Okuma işlemini göstermek için yazma işlemini ve yeşil oku kullanan kırmızı renkli ok kullanır. Ayrıca sabit disk etkinliklerini göstermek dışında, kapak kilidi, Num lock, Scroll lock, Shift, Ctrl tuş göstergeleri gibi diğer göstergeleri de seçebilirsiniz.

Disk Activity Indicator

Windows için çok basit bir sabit disk etkinliği göstergesi yazılımıdır. Yazılım, gerçek zamanlı olarak sabit disk etkinliğini belirten yeşil renkli bir LED’i sistem tepsisine ekler. Yeşil ışıklar ilgili sabit diskin okuma ve yazma etkinliklerine göre yanıp söner. Buna ek olarak, yazılım belirli bir bölüm veya tüm sabit disk için yanıp sönen LED ayarlamanızı sağlar. Ayrıca, Windows başlangıçta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

HardDriveIndicator

HardDriveIndicator Windows için ücretsiz sabit disk göstergesi yazılımıdır. Sistem tepsisinde her biri 5 hücre bulunan çubuklar gibi bir sütun eklenir. Sabit disk üzerindeki okuma veya yazma etkinliklerine bağlı olarak ışık belirli bir seviyeye kadar yanıp söner. Yanıp sönen etkinliği izlerken, sabit disk durumunu kolayca analiz edebilirsiniz. Sonra sabit disk etkinliklerini optimize etmek için bazı şeyler yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here