Windows Sürücü Yedekleme Programları

Windows sürücüleri yedekleme için ücretsiz çeşitli uygulamalar vardır. Bu yazıda sürücülerini yedeklemek ve sonra Windows yeniden yükleme işlemi, düzeltilmesine yardımcı olabilecek birçok ücretsiz araçların en iyi ücretsiz Windows sürücü yedekleme programlarını sizlerin önüne sürmeye karar verdim.

Aslında bu programlar tam anlamıyla ücretsiz değildir. Zamanla son kullanım tarihi sona erer yada sizde düşük de olsa satın ala teklifi sunar. İnternet ortamında ücretsi kelimesini ardında mutlaka bir sınır vardır. Zaten ücretli aldığımız programlar bile bize çeşitli sebeplerden dolayı ücret istemektedirler.

Dürüst olmam gerekirse en son bu programların içinden Double Driver on senelik masaüstü bilgisayara sürücü yedekleme işlemi yaptım. Program sadece video kart ekran kartını bulamadı. Sanırım bilgisayarda Windows Vista olarak kurulu gelmiş sonrada XP olarak kurulmuş. Bu durumu etkilemiş olabilir de.

surucu yedekleme program

İlk programımız olan drivermax en popüler Windows sürücü güncelleme ve yedekleme aracıdır. Birçok sakıncaları ve olumsuz yorumlar olmasına rağmen, çok işe yarar bir program gibi görünmektedir. Program, Windows 8,7, Windows Vista ve Windows XP ile çalışır. Windows işletim sistemleri 32-bit ve 64-bit sürümlerini desteklemektedir.

İkinci programımız olan driverbackup yedekleme için bir açık kaynak ve hızlı bir yardımcı programdır. Ayrıca sürücülerini yedeklemek için otomatik çözümler oluşturmak istediğiniz ağ yöneticileri için çok yararlı olabilecek bir komut satırı arayüzü sunuyor.

Drivereasy başka büyük sürücü yedekleme aracıdır. Eğer yedekleme sürücüleri yapmak istiyorsanız, tools gidin ve backup driver seçin. Sürücü yedeklemesini zip-sıkıştırılmış şekilde işlemi gerçekleştirir.

Semper-driver-backup sistemde yüklü olan tüm sürücülerin tam bir yedeğini oluşturabilirsiniz.

Drivermagician saf bir sürücü yedekleme programıdır. Sistemde yüklü olan tüm sürücüleri tarar ve sizin için her şeyi yedekler. Daha sonra sürücüleri istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz.

Double driver drivermax şiddetli bir rakip gibi görünüyor. Sürücülerini geri yükleme yedekleme gibi diğer standart özellikleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca görüntüleyebilir ve şu anda sistemde yüklü olan sürücü listesini yazdırabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir