Windows olay günlükleri tek tıkla görün

0
1138

Windows olay görüntüleyici işletim sistemi çalışırken ne olduğu hakkında çok önemli bilgileri gösterir. Sıradan kullanıcılar için kullanışlı olmasa da, bu yöneticiler için değerli bir bilgi kaynağıdır. Windows olay günlükleri okumak ve erişimi kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz FullEventLogView tek bir pencereden tüm Windows etkinlikleri görüntülemenizi sağlayan ücretsiz bir programdır.

 

FullEventLogView taşınabilir ve kullanımı çok basit bir programdır. Bugüne kadar kayıtlı tüm olayları yükler ve listesiyi güncellemek için (f5) veya “Auto-Refresh” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Program her olay zamanı, olay kimliği ve kayıt düzeyini (bilgi, hata, kritik, vb), kanal, açıklama, görev, işlem kimliği, bilgisayar, kullanıcı ve diğer bilgileri listeler.

Bir olay tıklayarak, o olay açıklamasında alt panelde görüntülenir. Üsteki resimde görülmeltedir. Eğer daha fazla bilgi istiyorsanız yukardaki menü kısmından “Options > Lower Pane Display Mode” görüntüleme seçeneği etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz olayları view+HTML Report kısmından görüntüleyebilir ve menü html, txt, xml veya csv olarak  kaydedebilirsiniz.

 

Genel olarak, Windows olay görüntüleyicisi olmasına rağmen, FullEventLogView bir listesi ve gerekli tüm bilgileri tümünü görüntüleyerek kolay bir olay günlükleri görüntülenmesini sağlar.

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumlu çalışmaktadır.

FullEventLogView indirin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here