1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Windows Ön Yüklenebilir DVD Yapalım

Windows Ön Yüklenebilir DVD Yapalım
0

Windows 8 yeniden ön yüklenebilir dvd diski yapacağız. Farklı Windows sürümünü de elbette bu yolla yapılabilir. Burada bilgisayarımızı satın aldığımızda bize verilen kurtarma dvd’sini içindeki kurulum dosyaları ile bilgisayarımızın bir diskine kopyala-yapıştır yapalım. Windows ön yüklenebilir dvd oluşturma basit bir yol olduğunu video ortamında göreceksiniz.

Windowsu boot (ön yüklenebilir) yapmak için Windows boot.bif dosyasını aşağıdan indirebilirsiniz. Bif dosyası ile işletim sisteminiz ön yüklenebilir oluyor. Boot bif dosyası Windows 8 64 bit çalıştı. Her ne kadar denemesem de Windows 10, 8.1, Windows 7 ve Windows Vista orijinal kurtarma dvd’lerin de de çalışır. Diye tahmin ediyorum. Bif dosyası 64 bitte çalıştı. 32 bit üzerinde denemedim.

Windows boot.bif dosyası indir.

Windowsu dvd yazmak için ise power iso programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.poweriso.com

İnternet üzerinde birçok sitede ön yüklenebilir dvd oluşturmak için başka birçok yol anlatılmaktadır. Ama onların çoğu kendi bir iso görüntüsü ile işletim sistemleri direk oluşturarak resimli, yazılı anlatmaktadırlar. Bizim anlattığımız konu ile hiç alakası bile yoktur. Onlar iso dosyasını kullanarak ön yüklenebilir dvd anlatmışlardır. Windows orijinal işletim sistemini kurulum dosyaları kullanarak boş bir dvd yeniden boot-ön yüklenebilir dvd ya da tekrardan orijinal işletim sistemi dvd’si yapmayı anlattık. İşte kurulum dosyaları kullanarak fark burada zaten Windows 8 ön yüklenebilir dvd yapmayı sağlayan bir şekilde anlattık sanırım.

Yazar Hakkında

Yorum Yap