Windows anahtarı Licensecrawler ile sistemin neresinde olduğunu bulun

0
655

Windows işletim sistemleri türleri (orjinal-modife olan) ürün anahtarını görmek için sitemiz içerisinde bir çok farklı yazılım ve yöntem yolları ile windows işletim sistemlerinin ürün anahtarını çok açık bir şekilde görünür halde ulaştık.

Windows anahtarı Licensecrawler ile sistemin neresinde oldugunu bulun

Peki bu ürün anahtarını windows işletim sistemini neresinde saklı olduğunu biliyormuyuz? Sistem kuruluş lisans anahtarları kuruluş ortamında güvenlik amacıyla genellikle şifrelidir. Fakat modifiye (kurulum cd sinde) olan sisteme gömülü sonradan eklenmiş lisans anahtarı xp açık bir şekilde görebilirsiniz. windows vista,7 ve 8 microsoft sistemine kullanıcılar tarafından sonradan değiştirilme olsada (anahtar sisteme dahil edilsede) xp gibi açık bir şekilde gözükmez.

Ürün anahtarı regedit (kayıt defteri editörü) içinde şifreli bir şekilde gömülüdür. Klavyenizde windows tuşu ile birlikte r tuşuna basın. Karşınıza gelen çalıştır ekranına regedit yazın ve tamam tuşuna basın.

Sırasıyla regeditte şu aşamaları izleyin.

hkey_local_machine
software
microsoft
windows nt
currentversion

Currentversion tıklayın ve açılan kısımlardan DigitalProductId kısmında ürün ahantarı şifreli şekilde saklanır.

Bir çok lisans anahtarı açık bir şekilde gösteren program genelde anahtarın saklandığı dizini göstermez. Licensecrawler yazılım ürün anahtarı saklı olduğu dizini ve ürün anahtarını açık bir şekilde gösteren nadir programlardan birisidir. Programla bir çok sisteminizde kurulu olan yazılımın anahtarına görebilirsiniz.

Licensecrawler programını bu; http://www.klinzmann.name/licensecrawler_download.htm sayfadan indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here