Windows ve Ofis iso dosyası orijinal mi öğrenelim

0
357

Windows veya Ofis iso imaj indirme dosyaları genelde çoğu zaman bozuk çıkıyor. İşletim sisteminin kurulumu ile ilgili sorunlar yalnızca kurulum sırasında veya kurulum tamamlandıktan sonra çıkabiliyor. Bozuk iso görüntüleri nedeniyle oluşan baş ağrısı, iso görüntü dosyası karmalarını denetleyerek ve bunları Microsoft tarafından sağlanan eşlerle eşleştirerek kolayca çözülebilir.

Microsoft’un sağladığı resmi bağlantılardan Windows ya da Ofis iso imajlarının en son sürümünü indirdiğinizde, örneğin sunucuların çok meşgul olması ve indirme hızlarının düşürülmesi gibi nedenlerle çok ciddi bir sorun ortaya çıkıyor. En yeni Windows iso’unu elde etmek için acele ederken, iso imaj dosylarının resmi olmayan bazı web sitelerinden indirmeye çalışıyorsunuzdur. Ancak gayri resmi veya bazı sitelerden yazılım indirirken her zaman bir risk faktörü söz konusudur. İndirilen iso görüntüleri, iso’dan kurduktan sonra Windows veya Ofis’i kullanırken kişisel veya finansal bilgilerinizi çalabilecek kötü amaçlı yazılımlar içerebilir.

Windows Ofis orijinal

Bu nedenle iso görüntülerini indirmek için yalnızca Microsoft tarafından sağlanan resmi kaynakları kullanmanız iyi bir fikirdir. Ancak, Microsoft olmayan bir web sitesinden iso imaj aldıysanız veya indirdiyseniz yapmanız gereken ilk şey dosya karmalarını kontrol etmek ve resmi iso imajlarıyla bunları eşleştirmek ve bunların orijinal veya resmi iso görüntüleri olduğundan emin olmaktır.

Ücretsiz program olan Windows and Office Genuine ISO iso imaj dosya karmalarını otomatik olarak kontrol edebilir ve orijinal iso görüntüsüne sahip olup olmadığınızı veya birisi tarafından değiştirildiğini öğrenebilirsiniz.

Bu programda iso imaj dosyasına file kısmına tıklayıp buradan açılan kısa menüden ınput file (full path) seçip bilgisayarımızdaki windows iso veya ofis iso dosyasını  seçip verify butonuna tıkladıktan sonra doğrulama işlemi başlayaçaktır. İso dosyasının büyüklüğüne göre işlem süresi uzayabilir. İşlemin tamamlanması bir dakikadan fazla sürebilir.

İso dosyanız için md5 ve sha1 kareleri hesaplayacak ve ardından Microsoft tarafından sağlanan resmi iso dosyaları için hesaplanan dosya karmaları ile otomatik olarak eşleşecektir. Eşleşirlerse, iso görüntüsünün orijinal olduğunu söyler.

Eğer orjinal ise genuine yeşil renkli uyarı yazısı çıkar. Eğer eşleşmede orijinal değilse not genuine kırmızı renkli yazı çıkar.

Windows and Office Genuine iso Verifier programını bu http://genuineisoverifier.weebly.com adresten indirebilirsiniz.

Hangi Windows 8 orjinal öğrenin:

Windows 8 yüklü bilgisayara klavyenizden windows tuşu ile birlikte r tışunu aynı anda kullanın.

Çalıştır ekranına slmgr.vbs/dlv komutu yazın ve tamam deyin.
karşınıza windows script host ekranı gelir.

orjinal windows 8 windows script host ekranında kalan windows yeniden etkinleştirme sayısı: 1000 olarak yazar.

bilgisayar firması fabrikalarında işletim sisteminin yüklendiğini 1000 sayısı göstermektedir.

orjinal sistemini yeniden tekrar tekrar kursanızda sayi 1000 olarak gözükeçektir.

doğrulama url’si: https://validation.sls.microsoft.com/SLWGA/slwga.asmx yazar.

lisansınızı microsoft tarfından doğrulmadan geçer.

kullanım lisansu url’si: https://activation.sls.microsoft.com/slspc/SLActivate.asmx‎?configextension=DM yazmaktadır.

burda lisansı microsoft firması aktifettiğini,etkinleştirdiğini gösterir.

kendi işletim sistemi üzerinden açıklamaları yazdım.

orjinal olmayan (kopya) windows işletim sistemini windows script host ekranında

windows yeniden etkinleştirme sayısı: 999 yazar.

windows 8 işletim sisteminin farklı yöntemlerle aktivettiğini (program,cmd,sistem içinden) gösterir.

orjinal olmayan windows 8 sisteminde doğrulama url’si, kullanım lisansu url’si windows script host gözükmemektedir.

yukardaki resim açıklamaları gösterir.

doğrulama url’si ve kullanım lisansu url’si kısımlarını sildim. gizlilik ilkesinden dolayı.

Vb Script dosyalarını exe dönüştürün:

Exe vbs komut satırı uygulaması yürütülebilir dosyaları (.exe) VB-Script (Visual Basic Scripting) dönüştürmek için kolay bir şekilde hem programla hem de online site üzerinden yönetebilirsiniz.

Vbs To Exe aracı 32-bit işletim sistemleri ve evrensel kılan 64-bit hem de dönüşüm gerçekleştirir. Hızlı ve kolayca işlevleri yapılandırmak için izin komut satırı üzerinden kontrol edebilirsiniz. Dosyayı şifreleme imkanı da bulunmaktadır.

Vbs çalıştırılabilir dosyalar exe yapmak-dönüştürmek için burdan f2ko.de online yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here