Windows XP’yi Sanal Makina Yapalım

0
3147

Windows’un yeni sürümleri ile uyumlu olmayan programları çalıştırmak için windows xp gerekiyorsa bir “sanal makine” windows xp yi sanal makinaya dönüştürebilirsiniz.

http://www.farstone.com/software/VirtualXP.php windows işletim sisteminin yeni sürümlerinde çalıştırabilirsiniz sanal makinelerde windows xp ile fiziksel makineleri dönüştürmek sağlayan windows için ücretsiz bir programdır. Sanal xp yi windows 7, windows 8 hatta windows 10 gibi windows işletim sisteminin en son sürümlerinde hemen çalıştırabilirsiniz. Windows xp virtual disk (vhd) dönüştürerek çalışır. Virtualbox ya da wmware kullanarak xp sanal makine olarak kullanabilirsiniz. Biz burda virtualboxa kullanarak windows xp sanal makine olarak çalıştırdık.

Windows xp sanal yapma video sayfası:

Xp sanal diski dönüştürdükten sonra, “hyper-v yöneticisi” özelliğini kullanarak bir sanal makineyi kurmak için windows 7, windows 8 ve windows server 2008 ve windows server 2012 üzerinde kullanabilirsiniz.

Tabi sanal windows xp ye her defasında program yüklediğinizde veya değişiklik yaptığınızda her defasında virtualxp ile windows xp nizi sanal makinelere dönüştürebilirsiniz. En mantıklı yöntem ise usb diskimizle her yere taşıyıp kullanıp çalıştırabiliriz.

Virtualxp çalıştırmak için net framework 2.0 indirip aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz:

Alternatif olarak yok ben böyle yapmak istemiyorum hazır bir windows xp kullanmak istiyorsanız aşağıdaki sanal windows xp kullanabilirsiniz.

Windows xp mode indirme sayfası:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz