Windows’da Güncellemeleri Tamamen Kapatın

0
1914

İş yerindeki güvenlik arkadaşın kişisel bilgisayarında Windows 10 güncellemeleri sistem içi ve de bir program ile kapatalı yirmi gün oldu. Arkadaşım bu gün telefonda ile aradı ve Windows 10 güncellemeler aldığını söyledi.

Bende hemen Windows 10 ait bu güne kadar ortaya çıkan güncelleme kapatma programları tekrar gözden geçirmeye başladım. Sonun da tek tıklama ile Windows 10 dahil tüm Windows işletim sistemlerinde kapatan Windows Update Blocker rast geldim.

Windows 10 Pro ve Enterprise da güncellemeleri erteleyebiliyoruz ama Windows 10 Home işletim sisteminde erteleme yapamıyoruz.

Windows Update Blocker ile Windows güncellemeleri kapatın

Aşağıdaki bağlantıda Windows Update Blocker adlı programı indirebilirsiniz.

https://windows-update-blocker.en.softonic.com/download

İndirdiğiniz Windows Update Blocker zipli dosyayı çıkardıktan sonra Wub klasöründeki Wub dosyasına üstüne tıklayınca program kurulum gerektirmeden çalışmaktadır.

Windows Update Blocker çalıştırdığınızda Güncellemeyi Devre Dışı bırak seçeneğini seçip, ardından Şimdi Uygula düğmesine tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatmanıza gerek yok. Alt kısımda Hizmetlerin Ayarlarını Koru işaretini de kaldırırsanız, Winsows’da tüm güncellemelere tamamen kapatılmıştır.

Windows güncellemeleri kontrol ettiğinizde, Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu diye bir hatanın çıktığını görürsünüz. Programın sağ tarafındaki Hizmet Durumu kırımızı simgenin de güncellemelerinin kapatıldığını olduğunu gösterir. Windows Update Blocker adlının programının çalıştığını göstermektedir. Program Windows’daki tüm güncellemeleri anında durdurmaktadır.

Windows Update Blocker programın Menü kısmında tıkladığınızda, Windows Hizmetleri kısmına kısa yoldan erişip burada bir çok ayara buradan elle ayarlamalar yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz