WiSwitch İle WiFi Bağlantısını Sorun Yaşamayın

0
883

Windows’ta, WiFi bağlantısını etkinleştirdiğinizde, bilgisayar kullanılabilir WiFi ağlarını taramaya devam eder. Kullanılabilir tüm WiFi erişim noktalarının listesini bulmak için bildirim alanındaki küçük WiFi simgesini tıklayabilirsiniz ve uygun kimlik doğrulamasını sağladıktan sonra bağlanmak için bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Ancak bir kez bağlantı kurulduktan sonra, kullanılabilir ağları sürekli olarak tarayan işletim sisteminin gerçek kullanımı yoktur. Mevcut şebekeleri taramak az bir WiFi bant genişliği tüketir ve kullanımınız için mevcut internet bağlantısı bant genişliğini engeller.

WiSwitch wifi

Genellikle bu çok önemli değil, ancak internet bağlantısına erişmek için mevcut tüm Wi-Fi ağ bant genişliğinin eksiksiz ve eksiksiz bir şekilde kullanılmasını istiyorsanız, Windows’un kablosuz ağları sürekli olarak taramasını engellemek veya durdurmak isteyebilirsiniz. Bu, “WLAN AutoConfig” etiketli Windows hizmetini devre dışı bırakarak veya durdurarak kolayca yapılabilir. Bunu hizmetler yöneticisi aracılığıyla veya ücretsiz WiSwitch uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

WiSwitch, küçük pencere aracılığıyla WLAN AutoConfig’inin etkinleştirilmesini, devre dışı bırakılmasını, başlatılmasını ve durdurulmasını kolaylaştırır. WiSwitch’i başlattıktan sonra, WLAN AutoConfig hizmetinin çalışıp çalışmadığını durumunu görüntüleyebilirsiniz. Zaten bir WiFi ağına başarıyla bağlandıysanız, bu hizmeti durdurmak için Stop düğmesine tıklayabilirsiniz.

Bu servisi tamamen devre dışı bırakmak isterseniz, Stop / Disable (Devre Dışı Bırak) düğmesini tıklatabilirsiniz. Bu hizmetin devre dışı bırakılması önerilmez. Çünkü Windows yeniden başlatıldıktan sonra bile devre dışı bırakılacaktır. Gelecekte farklı bir kablosuz ağa bağlanmak istiyorsanız, servisi bir kez daha başlatıp kablosuz ağlardan birisini her zamanki gibi seçebilirsiniz.

WiSwitch bu url’den; http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Misc-Networking-Tools/WiSwitch.shtml indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here