Word Belgesini Web Sitesine Yerleştirin

featured

Artık İnternet dünyasında bir web sitesine Google haritalar, Youtube videosu gibi birçok şeyi yerleştirebiliriz. Öyle bir an oldu ki bir belgeyi web sitesine gömmeniz, yerleştirmeniz gerekiyor. Eğer bir web siteniz varsa belgeyi yerleştirme işi işinize çok yarayacaktır. Bu yazıda Microsoft Ofis 2016 Word Belgesini Wordppress sitenin bir yazının içine yerleştireceğiz.

Belgeyi yerleştirmek için OneDrive hesabına ihtiyacımız olacaktır. OneDrive aynı Google Drive benzer şeklide çalışmaktadır. OneDrive, Google Drive ile uyumlu çalışmaktadır.

Word Belgesini Bir Web Site Sayfasına Yerleştirme

OneDrive hesabına oturum açın. Word belgesini yüklemek için şu adımları yapalım.

Karşıya Yükle > Dosyalar ve bilgisayarımızdan yüklemek istediğimiz dosyayı seçip yükleyelim. Yüklediğimiz belgeye sağ tıklayın. Ekle kısmına seçin. Ekranın sol tarafında Oluştur düğmesine tıklayın. Yüklenen belgesin ön izlemesi ve altında örnek kodları sitenize gömmek, yerleştirmek için verir.

Bu kodu kopyala yapalım. Ardından WordPress sitemize giriş yapıp bir yazı açalım. Yazı kısmının en üst sağ tarafında Görsel ile Metin kısımlarını göreceksiniz. Burada Metin‘i seçin. Şimdi kodu yazının isteğiniz yere yapıştırın. Yazıyı güncelleyin. Yazıya şimdi baktığınızda Word belgesi web site yazı içine gömülmüştür.

Not: Siteye yüklediğiniz Word belgesi sitenizi ziyaret eden herkes tarafından oturum açmadan görülebilir.

Word belgesini yakınlaştırabilir, uzaklaştırabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz. Diğer web site
bağlantılarına yönlendirme yok ayrıca yeni sekme açtığınızda web sayfa sorunları yoktur.
İşlerinizde oldukça zaman kazandırır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir