WordPress site DDoS saldırısında kullanılıyor mu öğrenin

0
748

Bu yazımda wordpress sitenizin ddos saldırılarında kullanılıp kullanılmadığını öğreneceğiz. Dilerseniz ilk ddos nedir öğrenelim.

DDoS nedir?

Distributed Denial of Service (DDoS) saldırıları ise, aynı anda birden fazla bilgisayarın hedef bilgisayar ve ağlara yönelik birden fazla farklı noktadan eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Saldırı esnasında binlerce farklı IP adresinden yararlanılır ve çok ciddi zararlar verilebilir. Bu saldırıları önlemek, birçok web sitesi için çok zordur.

Wordpress site DDoS saldırısında kullanılıyor mu ögrenin

Sitenizin WordPress Pingback Botnet kullanıldığını görmek için test edebilirsiniz. Sucuri WordPress DDoS tarayıcı açılan site sayfasında your site kısmına wordpress site urlsini yazalım ve  check site butonuna tıklayalım. Hemen aşağıda ‘’Good: Your Website http://www.www.internetkafa.com was not used for DDOS’’ ddos saldırısında kullanılmamıştır. İşin Türkçesi İyi: Sitenizin http://www.www.internetkafa.com DDOS için kullanılmadı. Sıkıntı yapamaya gerek yok.

Peki sitemiz alttaki resimde görüldüğü gibi warnig: you website site adresi was used for ddos uyarı yazısı çıkarsa yine Bu işin Türkçesi Uyarı: Web sitenizin site adresi DDoS için kullanıldı. Ne yapmalıyım diyorsanız Buradan adımları uygulayıp bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

DDoS saldırısı kullanılıyor

Umarım bu yazı bir çok kişiye faydası olaçaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here