WordPress Sitenizi Hızlandırın

0
3129

WordPress blogcular için önemli sorunlardan biri, sayfa yükleme hızı sıkıntısıdır. Site ziyaretcileri her zaman iyi ve hızlı bir web sitesi talep ederler. Eğer web sitenizde uzun süre kalıcı yapmak istiyorsanız, WordPress sitenizi hızlandırmak gerekir. İyi bir önbellek eklentisi kullanarak bu durumda size yardımcı olabilir.
Wordpress eklentileri binlercesini bu alanda bulabilirsiniz. Fakat bizler güvenilir olanları bulduk ve sizler için ön plana çıkardık. Burada sitenizi hızlandırılması için WordPress cache eklentiler (ön bellek eklentisi) listesi aşağıda inceleyebilirsiniz.

W3-total-cache WordPress blog da yaygın olarak kullanılan eklentidir. Bu eklenti on kat daha hızlı normalinden sitenizin yükleme süresini yapma yeteneğine sahiptir.

Lazy eklentisi görüntüleri ile dolu ağır bir sayfayı yüklemede çok yararlı olduğunu bilinmektedir.

P3-profiler sitenizi hit olması ve size sitenizi yavaşlatan bildirimleri verir.

Db-cache-reloaded-fix eklenti WordPress kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen mysql sorguları çözecektir. Bu büyük ölçüde site hızını iyileştirmede yardımcı olacaktır. Web sitenizin tüm ön belleğini temizlemede oldukça iyi çalışmaktadır.

Wp-fastest-cache statik html dosyalarının bir kopyasını oluşturur ve dolayısıyla önemli ölçüde sitenin sayfasının yüklenme süresini uzatmaz. Mobil cihazlar için önbellek seçeneğini devre dışı ya da etkinleştirebilirsiniz.

Wp-fast-cache normalden daha fazla sitenizin sayfa yükleme çabuk istiyorsanız, o zaman bu plugini php dosyaları ile kıyaslandığında sunucu tarafından okunması kolay statik html dosyaları oluşturarak sunucu üzerinde kolay çalışacak bu eklentiyi yüklemeniz gerekir. Eklenti ön belleğe alınmış sayfaları yönetmek için kolay bir kullanıcı ara birimi sağlar.

Flexicache web sitenizin performansını artırır hızlı önbellek sistemine dayanmaktadır. Artık size sadece ihtiyaçlarınızı uygun önbellek ayarlarını yapılandırması kalır.

Wp-file-cache web sayfasının bir parçası olarak değilde komple bir web sayfası için tasarlanmıştır. Bu eklenti, sık sık güncellenen, dinamik web siteleri için tasarlanmıştır. Aynı zamanda statik web siteleri ile iyi işlemektedir.

Artık listeyi uzatmadan bu kadar kalıcı eklentiler yeter diyorum.

Siteleri Klonlama Yapın

Clonezone.link var olan bir web sayfasını değiştirmeye yarayan çok eğlenceli bir sitedir. Aslında klonlama ama kendi istediğimiz doğrultuda bu değiştirmede web site sayfasına metin, resim ve bağlantılar ekleyerek kendiniz bile hayran kalacaksınız.

Klonlamak istediğiniz url’yi kopyalayın. İlk iş olarak metin, resim bağlantıları değiştirerek başlayın. Özellikle kullanım amacı farklı amaçlar için değerlendireceğiniz bir web site ama özellikle arkadaşlarınıza şaka yapmak için çok eğlenceli bir sitedir.

Clonezone.link web sitesinin bir kopyasını yapmak için güzel bir online olarak kullanılabilir. Güvenilir kurumsal web siteleri, çevrim içi gazete oluşturabilirsiniz, bazı ünlülerin kişisel sitelerine ince içerik ile özelleştirme oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here