WordPress Veri Tabanını Eklenti ile Temizleyin

0
3063

WordPress veri tabanı web sitenizin tüm içeriğinin saklandığı yerdir. Blog mesajları, sayfaları, yorumları ve bu tür bağlantıları gibi özel yazılan tipleri, form girdilerini ve portföy öğeleri içerir. Ayrıca web sitesi ayarları, tema ayarlarını ve eklenti ayarlarını depolar.

Eğer düzenli olarak web sitenizi güncelliyorsanız bu durumunda, veri tabanı zamanla daha da büyüyecektir. Veri tabanı tablolarından bilgi almak için sunucu için daha uzun bir süreç oluşturur. Büyük bir veri tabanı web sitenizin performansını etkileyebilir. Veri tabanı optimizasyonu bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Gereksiz verileri kaldırarak, veri tabanı verimliliğini artırma ve web sayfalarını daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress sitenin veri tabanını temizlemek için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar arasında PhpMyAdmin ve wp-config.php kullanarak veri tabanı temizleyebilir. Ben burada wordpress veritabanını eklentilerinin en iyi olanlarının bir listesini vereceğim.

WP Clean Up hızlı bir şekilde istenmeyen verileri kaldırma harika bir yoldur. Bütün bir düğmeye dokunarak –  revizyonlar, taslaklar, yorumlarınızı kaldırmak için izin verir.

WP-Optimize revizyonlar, taslaklar, spam yorum, onaylanmamış yorum, çöpe yorumları, geçici seçenekleri, pingbacks ve notlarını kaldırmak için kullanılabilir. Aynı zamanda her veritabanı tablo veri boyutunu, dizin boyutunu gösteren bir sayfa bulunmaktadır.

Bir başka popüler optimizasyon WordPress wp-dbmanager eklentisidir. Optimize etmek ve veritabanı onarımı sağlayan özellik dolu eklentisidir. Bu eklentiyle web sitenizin otomatik yedeklemeler de yapılandırır.

Bu eklentilere benzerlerini aşağıya yazdım.

WP Performance Pack

wpdbspringclean

revision control

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz