YouTube Geçmişini Otomatik Silin

0
2166

İnternet’te son zamanlarda en büyük tehlikelerden bir tanesi online güvenlik ve gizlilik unsurları çok büyük İnternet dev şirketlerin başını ağrıtmaktadır. Büyük şirketler güvenlik sorunlarını tamamen bitirmek için bir çok yöntem deniyorlar. Google çok yakın bir zamanda arama geçmişini otomatik silinen bir özelliği tanıttı. Geçmişi otomatik silme özelliğini YouTube’ye de ekledi.

Youtube geçmişinizi otomatik olarak belirli bir zaman dilimi belirleyerek silmenize olanak tanır. Youtube’de geçmişinizi silmediğiniz sürece normal olarak devamlı hesabınızda gözükecektir. Eğer Youtube geçmişi otomatik silmek isterseniz, üç ay yada on sekiz ay olarak ayarlayabilirsiniz. Otomatik geçmişi silme işlemini ayarlarsanız, reklam içeriklerden ve pazarlama işlemlerinden kurtulabilirsiniz.

YouTube Gecmisi Sil

YouTube Geçmişinizi Otomatik Silme

YouTube geçmişinizi otomatik olarak silmek için bu bağlantıya gidelim.

Bu açılan sayfada Youtube Geçmişi açık ve Etkinlik, siz manuel olarak silinceye kadar saklanır

Otomatik olarak sil kısmına tıklayın.

Burada Youtube’de geçmişi silmek için üç seçenek sunar.

İlki; Ben silene kadar saklansın; siz geçmişinizi silmediğiniz sürece Youtube geçmişini devamlı depolar. 18 ay süreyle tut; tüm Youtube geçmişinizi 18 ay boyunca silmeden kayıtlı tutar. 3 ay süreyle tut; kısmı ise Youtube geçmişinizi 3 ay süreyle kayıtlı tuttuktan sonra otomatik olarak tüm Youtube geçmişiniz silinir. Ben, 3 ay süreyle tut seçiyorum. Ardından Sonraki tıklayın. Karşınıza onaylama ekranı gelir. Yaptığınız işlemler kaydedilir. Anladım kısmına seçin. Geçerli Youtube geçmişiniz listeler. Manuel olarak silin. Artık bundan sonra Youtube geçmişiniz 3 ay ara ile otomatik olarak silinecektir.

Bu Youtube geçmişi otomatik silme kısmının en iyi yanı sizi izleme özelliği ortadan kaldırıp, gizliliğiniz kontrol altına alınmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz