Site icon internetkafa.com

Videolarına Telifsiz Müzik Ekleyin

Audionautix.com ile indirdiğimiz müziklerle youtube videolarınıza telifsiz müzik ekleme işlemini video ortamında telif hakkına maruz kalmayacağız. Video çekimi devam ederken arkada fon müziği kullanmak isteyenler için çok iyi bir kaynak olabilir.

Creative commons, kısaca bazı video sitelerine yüklediğiniz kendine ait videolarınızı lisansını kendinize alma işlemidir. Yüklediğiniz videoyu creative commons işretlemeniz gerekir. Videolarınızı baskaları kopyalam yapamaz ve kopyalama yapan kişileri saf dışı bırakmış olursunuz. Creative commons olayından para kazanmanızı sağlar.

Aşağıdaki creative commons videoların yasal paylaşımı emin olmak için bulabileceğiniz web siteleri listelemeye çalıştım.

Vimeo site lisansları farklı sunmaktadır. Eğer ihtiyaç uyacağı lisans emin değilseniz, ana sayfanın sağ tarafında kullanışlı bir açıklaması var. Farklı lisanslar her altında bu tür tüm videolar göz atmak için bir bağlantıdır. Alternatif olarak, bir gelişmiş arama yapmak ve aradığınız lisans seçenekleri içinde gösterebilir.

Alternatif sitelere ise; archive, flickr.

Audionautix.com ile Tüm Müzik Türlerini Dinleyin

Audionautix.com sitesi besteci yapımcısı mühendisi Jason Shaw oluşturulmuştur. Bu web sitede online tüm müzik türlerinin koleksiyonunu oluşturup şarkıları türlere göre ve ritmine göre hızlı, yavaş ve orta derecede seçerek en alt kısımda find music kısmından şarkıları listeler şarkıları dinlemeye ya da cihazınıza indirebilirsiniz.

Audionautix indirmek istediğiniz müziği ben firefox tarayıcıda dosya kısmından sayfayı farklı kaydet yaparak indirdim. Müziklerin büyük bir kısmı da Youtube videolara fon müziği olarak kullanılmaktadır.

Aslında sitenin asıl gayesi sanki söz yazarlarına müzik üretmek gibi duruyor. Bir çok site bu sitenin müziklerini kullanıyor.

Benzer Siteler 

https://freemusicarchive.org/static

https://www.free-stock-music.com

Exit mobile version