Zerocopter.com ile Sitenizin Güvenlik Açığını Bulun

0
2830

Son zamanlarda güvenli şifreli bağlantılar ile ilgili yeni bir güvenlik açığı denilen drown keşfedilmiştir. Drown gerçekten herhangi bir bilinen kütüphaneleri ile bir güvenlik açığı değil daha ziyade web sunucusu SSL sertifikalarının yanlış yapılandırma ile ilgili bir şeydir. Dünyadaki web sunucularının neredeyse üçte birinin küresel down açığı ile etkilendiği bilinmektedir.

Zerocopter.com_ile_sitenizin_guvenlik_acıgını_bulun

Bir web siteniz varsa, o zaman emin olun ve web sitenizin yeni keşfedilen güvenlik açıklarından herhangi biri tarafından etkilenip etkilenmediğini online kontrol edebilirsiniz.

Taradığı güvenlik açıkları aşağıya yazdım.

DROWN,HeartBleed,Ghost ve Shellshock.

Zerocopter.com sitesi tarayıcınızı kullanarak yukarıda belirtilen güvenlik açıklarını siteni için kontrol edebilirsiniz. Aslında, ZDS (sıfır gün tarayıcı-zero day scannaer) aracı sitenizin barındırıldığı web sunucusu denetler.

Zerocopter ve ZDS aracını kullanmak çok kolaydır. Sadece web sitenizin alan adı (örneğin, www.internetkafa.com) yazın ve scan düğmesine tıklayın. Web sitenizi yaklaşık on dakika boyunca tarar.

Yaklaşık on dakika içinde tüm tarama sonuçları görüntülenir. Alanım (www.internetkafa.com) dört testi geçti ve (şifreli güvenli bağlantı kullanmaması nedeniyle) savunmasız olduğu gösterilmemiştir.

Güvenlik açığını azaltın:

Ancor gerçek zamanlı, pratik, entegre güvenlik istihbarat sağlayan son derece ölçeklenebilir bulut tabanlı analitik ve korelasyon motorudur. Yazılım ile, işletmeler ve ev kullanıcıları artık kolayca cihazlarda potansiyel güvenlik açıklarını tespit ve azaltabilir.

Program gerçek zamanlı, pratik, entegre güvenlik istihbarat sağlamak için yazılım itibar hizmetleri ve güvenlik açığı ve malware veriler, standartları ve en iyi uygulamaları ajanların bilgi toplar. Güçlü savunma zayıf bir tedaviden daha iyidir. Program sistem güvenliği temel alanları kapsayan bir ürün olduğunu konuda vaat ediyor.

Secpod saner potansiyel güvenlik açıkları, hatalı ve eksik yamaları tanımlar ve otomatik olarak güvenli tutmak için sistem dair biligiler verir.

Program indirme sayfası:

secpod.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz