Site icon internetkafa.com

Çevrim İçi Zor Şifreler Oluşturun

Bugünün online dünyasında, kişisel bilgilerinizin çalınması riski her zaman vardır. Hesaplarınızı ve çevrim içi gizliliğinizi korumak için en iyi yolu zor, güçlü şifreler kullanmaktır. Her zaman büyük ve küçük harfler, özel karakterler, sayılar, karışımı bir şifre seçmelisiniz.

Çevrim içi gizliliğinizi korumak için İpuçları:

Gmail çevrim içi hizmetler hesaplarını korumak için kullanıcılarına koruma ekstra katmanları sunuyor. Her okuyucu tavsiye en önemli şeylerden biri sağlamaktır İki Faktör kimlik doğrulama faaliyet tüm hesaplar için. Google , Dropbox , Outlook , WordPress , Facebook tüm iki faktörlü kimlik doğrulama desteği ile geliyor artık.
Kullanmakta olduğunuz site iki faktörlü kimlik doğrulama sunmuyorsa kullandığınız şifre uzun, tamamen rastgele ve harf ve özel karakter bir arada olduğundan emin olun.

Eğer akraba adı veya en sevdiğiniz yeri kullanmayı planlıyorsanız bile, sayılar ve noktalama işaretleri kullandığınıza emin olun. Ayrıca bunu gmail ve facebook sitelerinde proxy üzerinden programla başka ülkelere ip nonuzu atadığınız da sonra normal ip adresimizden giriş yaptığımızda gmail ve facebook siz olup olmadığınıza dair sizden teyit etmenizi istiyor.

Birde kayıtlı olduğunuz siteleri böyle de kontrol edebilirsiniz. Tabi ki İnternet dünyası kırılmayacak şifre yok demiyorum ama ekstra önlemler kendimizce de alabiliriz. Daima uzun şifreler oluşturun.

Aşağıdaki yazı ile bazı ipuçları oluşturmak ve çevrim içi güçlü şifrelerle size yardımcı olan siteleri kullanabilirsiniz.

Bu hizmeti veren siteler bir sürü olduğu gibi kaynak tanıtım siteleri de çok olur. Genelde tanıtımlarında yirmi civarında site verirler. Bu yazıda ön plana çıkmayan üç site araştırma sonucu eklenmiştir.

Passwordcard.org/en

Çeşitli kombinasyonlarda şifreler verir. Site üzerinde rastgele harfler ve rakamlardan oluşan eşsiz bir yöntem verir. Satır farklı renk ve sütunları farklı semboller vardır. Tüm yapmanız gereken, bir sembol ve bir renk bir arada kullanın sonra oradan harf ve rakam koyun.

Random.pw

Güçlü bir şifre denetimi var. Bilgisayar programlarında kullanılan en rastgele sayılar bir matematiksel formül kullanılarak tahmin edilebilir bir şekilde oluşturulur. Site gerçek rastgele sayılar sunmaktadır. Rast gelelik birçok amaç için tipik olarak bilgisayar programları kullanılan sahte rastgele sayı algoritma kullanır.

Strongpasswordgenerator.com

Bu site vasıtası ile birkaç basit tıklamayla zor şifreler üretebilirsiniz. Diğer sitelerin aksine, yapmanız gereken tüm parolanızı kullanmak istediğiniz harf sayısını seçin ve güçlü bir şifre oluşturur. Hatta şifreleri noktalama işaretleri dahil etmeyi seçebilirsiniz.

Harf sayısı seçtikten sonra, sadece oluşturun yeni şifre tıklayın ve saniyede verir. site içerisinde güçlü şifreler oluşturmak için ipuçları da var.

Exit mobile version