Çevirmek İstediğiniz Sayfa Zaten İngilizce Dilinde Çözümü

0
3060

Ben İngilizce ve İspanyolca dillerinden pek anlamıyorum desem çok doğru olur. İngilizce, İspanyolca ve Portekizce yayın yapan sitelerden genelde WordPress Blog sitem www.internetkafa.com için tercüme yazılar yaptığım gibi haberlerde okuyorum.

Google birçok farklı dilde tasarlanmış web sitelerini Google Translate ile bir web sayfasını çevirmek için çalışıyor ve müthiş bilgi içeriği ile haberlere ulaşıyorum. Bazen bir hata gösterir; ‘’ Çevirmek istediğiniz sayfa zaten İngilizce dilinde’’ web sayfası İngilizce gerçekten, ya da web sayfası doğru yapılandırılmamış ve Google, İngilizce olduğunu düşünüyor. Bu hatayı iki nedenden dolayı gösterir.

Bunu yapmanın iki yolu vardır. Eğer siteyi Google Translate Türkçe’ye web sayfası çevirmek için kaynak dil açılan liste kutusunu tıklayın ve manuel “dil algılama” seçeneğini kullanarak bu sitenin dilini seçin. Birinci yöntem daha kolay ve hızlıdır. Kaynak dil İngilizce olduğunu biliyoruz. Örneğin, ardından açılan liste kutusundan “Türkçe” seçin.

İkinci yöntem temelde aynıdır, ancak Google çeviri için url’yi çevir düzenlemek zorundadır. Url’de bir yere sl = sonra auto ya da en bulacaksınız.

Otomatik burada otomatik olarak web sayfasının kaynak dilini algılar anlamına gelir. Web sayfasının dili dil koduna otomatik değiştirme imkanın var. Örneğin, İngilizce kod en yerine tr, yaz. Enter yapın yada sayfayı yenileyin. Artık sayfayı çevirmek zorunda kalacaktır. Yada tr yerine auto ekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz