Elementor Yanlış Çağrıldı Çözümü

0
1608

Merhabalar iki, üç gündür sitemde aşağıdaki şu hata almaya başladım. Bu durumun nasıl çözüldüğümü yazımı okuyup öğrenebilirsiniz.

”Notice: Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack function called incorrectly. Cannot redeclare control with same name “typography_word_spacing”. Please see WordPress debugging for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/internet1/domains/internetkafa.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905”

Bu hata, WordPress sitenizde Elementor eklentisinin 1.0.0 sürümünde bir çakışma veya hata olduğunu gösteriyor. Hatanın nedeni muhtemelen bir fonksiyonun veya öğenin tekrarlanan şekilde tanımlanmış olması veya çakışmış olmasıdır. Bu tür bir hata genellikle temalar, eklentiler veya özel kodlamalar arasındaki uyumsuzluklardan kaynaklanabilir. Elementor eklentisinin ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız eklentinin son sürümünü geçmeyin yada eklentiyi güncelleme yapmayın. Elementor eklentiyi güncelleme yapmayın.

Hatayı çözümlemek ve düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Eklentileri ve Temayı Kontrol Etme:

Sorunun Elementor eklentisi veya temasınla ilgili olup olmadığını belirlemek için önce diğer eklentileri devre dışı bırakmayı deneyin.

Eğer sorun diğer eklentiler devre dışıyken ortadan kalkarsa, sorunun çözümü için bu eklentilerle ilgili güncellemeleri kontrol edin veya farklı bir eklenti seçeneğini değerlendirin.

Eğer sorun tema devre dışıyken ortadan kalkarsa, temanın güncel olup olmadığını kontrol edin veya farklı bir tema kullanmayı düşünün.

Elementor Eklentisinin Güncellenmesi:

Hata, eklentinin eski bir sürümünden kaynaklanıyorsa, Elementor eklentisini en son sürüme güncellemeyi deneyin. Bu, potansiyel çakışmaları ve hataları gidermeye yardımcı olabilir.

Özel Kodları Kontrol Etme:

Eğer sitenizde özel kodlamalar veya özel oluşturulmuş öğeler varsa, bu öğelerde tekrarlayan veya çakışan kontrollerin olup olmadığını kontrol edin.

Hata Ayıklama Modu Aktifleştirme:

WordPress hata ayıklama modunu aktifleştirerek daha fazla hata ayrıntısını görebilirsiniz. Bunun için sitenizin kök dizininde yer alan wp-config.php dosyasını açın ve aşağıdaki satırı ekleyin:

define(‘WP_DEBUG’, true);

Teknik Destek Alma:

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Elementor destek ekibi veya WordPress topluluğundan yardım almayı düşünebilirsiniz. Sorununuzu detaylı olarak açıkladığınızda daha özelleştirilmiş yardım alabilirsiniz.

Hata ayıklama süreci bazen karmaşık olabilir, bu nedenle eğer teknik bilginiz sınırlıysa ve hala sorunun çözülememesi durumunda profesyonel bir geliştiriciden yardım almanız önerilir.

Bu yazıya katkılarından dolayı https://metromas.com sitesine katkılarından dolayı teşekkürler. Ayrıcı web tasarım ve dijital pazarlama destek ve iletişim için https://metromas.com/referanslarimiz ile hızlı iletişime geçebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz