İP Adresinin Tor Ağı Olup Olmadığı Öğrenin

0
1585

İP adresi belirli bir ağ arabirimini tanımlamak için kullanılır. Hangi aygıtın bir sunucuya bağlı olduğunu gösterebilir veya belirli bir adrese erişememesi için belirli bir adresi engelleyebilirsiniz. Bunun düzeltilebilir veya dinamik olabileceğini unutmayalım.

Tor ağı nedir

Önce TOR ağının ne olduğunu bilelim. Bu, anonim olarak ileti alışverişine dayalı bir iletişim ağı geliştirmek için oluşturulan bir projedir. Bu, bir dizi kuruluş ve bant genişliklerini bağışlayan özel kullanıcılar sayesinde mümkündür. Yani bağlantılar anonim olarak yönlendirilir. TOR ağı, bir kullanıcının normal koşullar altında erişemeyecekleri İnternet’in bu gizli bölümüne erişmesine olanak tanır.

Tor adı Router’dan geliyor. Bu katmanlı bir yapıdır, adı Tor’a dayanmaktadır. Bu katmanlar, kullanıcıya anonimlik sağlayan katmanlardır. Örneğin, belirli bir siteye girerken İP adresini gizleyebiliriz. Bu yeri belli olmayan ağ,Deep Web ve Dark Web erişiminizi de sağlar. Bunun mümkün olabilmesi için,  gizliliği korumak için gerekli tüm şartları oluşturmalısınız.

İP adresinin Tor Ağı olup olmadığı öğrenme

ExoneraTor projesi sayesinde belirli bir adresin bir TOR düğümü, kırıntısı olduğunu çok kısa zamanda bilebiliriz. Aslında, TOR ağının kendisine aittir. Ağa katılan tüm İP adreslerinin bilgilerinin göründüğü bir veri tabanıdır.

Şimdi buradan ExoneraTor sitesine gidelim.

Sitenin ara yüzü oldukça sadedir. Bizi ilgilendiren İP address kısmına İP adresini yazın. Date kısmına tarihi yazın ve Search yada Enter tuşuna basın. Sonra veri tabanında sorguladığınız İP adresini sorgulamaya başlar. Herhangi bir sonuç bulursa size gösterecektir. Belirtilen İP için herhangi bir kaydı varsa, İP adresinin tüm geçmişini görebilirsiniz. Sonuçları analiz edebilir ve sonra hem tarihi değiştirerek hem de bizi ilgilendiren farklı adresler deneyerek, hem de aynı adres için, istediğimiz kadar çok kez gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca aşağıdaki sitelerden de Tor Ağına ait İP adreslerini de kontrol edebilirsiniz.

https://www.ipqualityscore.com/tor-ip-address-check

https://www.whatismybrowser.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz