Toplu Alan Adı Sahiplerini Öğrenin

0
3575

İşte en iyi ücretsiz toplu Who Is arama (web site sahiplerini) web sitelerinin bir listesi sizler için oluşturdum. Bu web siteleri, belirli bir etki alanı listesi için Who Is verilerini görmenize izin verir. Hedef web sitelerinin alan adını girerek, MX kayıtları, alan adı kayıt sistemi, oluşturulma tarihi, alan adı dolma tarihi, alan adı ve telefon numarası (varsa), ad sunucuları, IP adresi ve diğer bazı verileri görebilirsiniz detaylar. Alanlarla ilgili tüm ayrıntıları görüntüleyebilir ve verileri analiz edebilirsiniz. Yalnızca bu değil, bu web sitelerinin bazıları da WhoIs arama sonucunu bir CSV dosyasına aktarmanıza izin verir.

Kullanabileceğiniz bazı online siteler ve WhoNIs yazılımı olabilir. Ancak problem, bir seferde yalnızca bir alan adı izin verir. WhoIs araması yapmak istediğiniz etki alanlarının bir listesine yapıp, aşağıdaki siteler size ücretsiz size yardımcı olacaktır. Listelediğim tüm web sitelerini kullanarak, kolayca toplu WhoIs arama yapabilir ve raporu alabilirsiniz.

Bulk SEO Tools

http://www.bulkseotools.com/bulk-whois-lookup.php

500 alan adını aramak için izin veren ücretsiz bir toplu WhoIs aracıdır. Size ait alanların bir listesini alır ve ardından analiz edebileceğiniz alan verilerini sunar ve bunu bilgisayarınızda da indirebilirsiniz. WhoIs raporunda, alan adı kayıt birimi, alan adı oluşturma tarihi, alan son kullanma tarihi, sahibi adı, sahibi adresi ve ad sunucusu gösterilir. Listedeki her bir alan için belirlediğiniz tüm verileri görebilirsiniz.

InfoByIp

https://www.infobyip.com/ipbulklookup.php

Birden fazla alanın WhoIs verilerini bir kerede gösterebilen basit bir web sitesidir. WhoIs ayrıntılarında size IP, alan adı, ülke bölgesi, şehir, ISP, ASN, MX, NS, CName ve diğer bazı parametreleri gösterebilir. Veriyi gördükten sonra, bunu kolayca bir CSV dosyasına aktarabilirsiniz. Toplu WhoIs dışında, web sitesindeki diğer araçları da kullanabilirsiniz. FTP sunucusu test aracı, normal ifade denetleyicisi, ekran çözünürlüğü dedektörü, URL kodlayıcı-kod çözücü, proxy denetleyici, traceroute aracı ve diğerlerini kullanabilirsiniz.

Whois Checker

https://www.prepostseo.com/bulk-domain-whois-checker

Tek bir seferde WhoIs verilerini 10 alana kadar almanıza izin verir. Sonuçta, etki alanı kayıtlı veya değil, etki alanı kayıt, ad sunucuları, geçerlilik tarihi, geçerli durumu vb. gibi parametreleri gösterir. Bununla birlikte, bu web sitesine izin vermediğinden bilgisayarınızdaki verileri bilgisayarınıza indiremezsiniz. Sadece WhoIs aracı değil, ancak sayfa yetkilisi denetleyicisi, intihal denetleyicisi, XML site haritası üreticisi, DNS kayıt denetleyicisi ve diğer pek çok araç gibi bu web sitesini kullanarak diğer araçları kullanabilirsiniz.

NameBright

https://www.namebright.com/BulkSearch

Toplu WhoIs araması için kullanılabilecek oldukça farklı bir sitedir. Aslında bu site, alan adı kullanılabilirliği denetimi için tasarlanmıştır. Ancak aradığınız alan zaten kayıtlıysa o alanın WhoIs verilerini verir. Ayrıca, alan adı var ise ve siz de satın alabilirsiniz. Bu araçta birden fazla alan arayabilir ve daha sonra ayrıntılı WhoIs bilgileri gösterecektir. WhoIs verilerini, içinde belirttiğiniz her bir alan için açılan bir pencerede gösterir. Bu araçla ilgili en iyi şey, doluluk oranını ve WhoIs verilerini kontrol etmek için 5000 alan adını girebilirsiniz.

Mükemmel alan adları bulun

Etkili alanı adı oluşturmak bir web sitesi için en önemli adımdır. Web sitesinin tasarımı görsel çekiciliği kolay aramayı sağlar.Ancak web sitenize kimliğini etkileyen olgu alan adıdır. Bir bireyin marka oluşturma ya da bir bütün olarak bir işletmenin online varlığı kurar. Bu nedenle, hatırlatıcı, yaratıcı ve kolay etkili alanı adı olan popüler ve yaygın olarak bilinen web sitesi sahibi için çok önemlidir.İşte web siteniz için mükemmel bir alan adı bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki siteler size yardımcı olacaktır.

Mükemmel alan adlarını bulmanızı sağlayan siteler

https://domai.nr

http://www.bustaname.com

http://www.domaintools.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz