Sitelerinin Gerçek IP Adresini Crimeflare ile Bulun

0
3918

DDoS saldırılarını önlemek için bir web sitesinin gerçek IP adresini korumak esastır. Web sitenizin IP’ye saldırısına maruz kalmamak için gerekli işlemleri yaptınız mı?

Web sitesinin IP adresini bulmak için Etki Alanına IP veya DNS kayıtları araması gibi birden çok yol vardır. Bununla birlikte, bulut tabanlı güvenlik, proxy veya DNS tabanlı hizmet kullanıyorsanız, gerçek IP’yi elde etmek biraz zor. Ama zor, imkansız değil.

crimeflare.com

Paylaşılan barındırma ağımın gerçek IP adresini bulmayı başardım. Web siteniz Cloudflare’un arkasında ve gerçek IP’yi bulamazsa o zaman buradan başvurabilirsiniz.

CloudFlare, web sitelerini hızlandırmak, optimize etmek ve güvenliğini sağlamak için ücretsiz ve üstün hizmet sunan en hızlı büyüyen CDN sağlayıcılarından biridir. CloudFlare tarafından desteklenen 2.000.000’den fazla web mülk var ve ben de hizmetlerini kullanıyorum.

Zaten CloudFlare kullanıyorsanız, DNS araması sırasında https://www.whatismyip.com/dns-lookup CloudFlare ile yansıtılan IP adresini fark etmiş olabilirsiniz.

DNS aramada, web sitenizin barındırıldığı gerçek IP’yi almanın bir yolu yoktur. Bu, CloudFlare’nin korumasının çok iyi olmasından kaynaklanıyor.

Bununla birlikte, rakibiniz hakkında biraz araştırma yapıyorsanız veya gerçek IP bulmayı merak ediyorsanız, o zaman zorlaşır. Ancak, artık endişelenmemek için, son zamanlarda, gerçek bir IP adresini gösteren bir online site buldum.

Evet, doğru duydun.

Online bu hizmeti veren http://www.crimeflare.org:82/cfs.html kullanabilirsiniz.

Cloudflare kullanmayan web sitesinin gerçek IP’sini bulmak için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Şimdi, CloudFlare’nin arkasındaki web sitesinin IP adresini nasıl bulacağınızı biliyorsunuz.

Sıra ikinci siteye geldi.

Censys arama motoru araştırmacıya, web sitelerinin IP adresini de ortaya çıkarmak için nasıl dağıtıldığını bulmasına olanak tanır.

Takip etmek de dahil olmak üzere sadece IP’yi değil birçok şeyi öğrenmek çok ilginç bir araçtır.

https://censys.io

Alternatif site adreslerini aşağıya ekledim.

https://iphostinfo.com/cloudflare

https://dnsdumpster.com

https://toolbar.netcraft.com/site_report

http://whoisrequest.com/history/

https://dnstrails.com/#/

http://whois.domaintools.com

https://who.is

Programla öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan Nmap kullanabilirsiniz.

https://nmap.org/download.html

Çöken siteyi öğrenin:

Bu harika site ile google,twitter,instagram, tumblr tabi ki bütün siteler için geçerli online olarak siteler Türkçesi çökmüş mü?(yayın yapıyor mu?) yoksa bütün dünyada yayını kesilmiş mi öğreniyorsunuz. Site internet ortamında şuan faal hizmet veriyor mu öğrenmeniz açısından çok yararlı bir sitedir.

http://www.downforeveryoneorjustme.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz