Web Sitelerin Eski Hostinglerini Öğrenin

0
2618

Aslında bu yazının içeriğini oluşturan site daha önceden geçmiş yazılarımızda sadece bir link olarak vermiş site hakkında o yazıda sadece bir listenin içine koymuştum. Eğer yazıyı okumaya devem edersiniz o geçmiş yazımdan tekrar faydalanmış olursunuz. Aslında sitenin çok harika bir özelliği var. Şimdi ondan bahsetmek istiyorum.

Whoisrequest.com adlı site bir çok hüneri var. Dün bir arkadaşım bir alan adı alacaktı. Alacağı alan adı, sitenin daha önceden hangi hostingleri kullandığını öğrenmenin bir yolu var mı  diye merak etti. O’nun merakını kısa sürede sonuçlandırmak için internetkafa.com arama kısmından bakıp bu url’deki; https://www.internetkafa.com/web-sitelerinin-gercek-ip-adresini-crimeflare-ile-bulun yazıdaki siteden öğrendim.

https://whoisrequest.com/history gidin ve  Type Domain Name belo yazının altına web sitesinin alan adını, örneğin; bilgisayarkafa.com yazıp Go butonuna tıklayın. Bilgisayarkafa.com sitesinin ait tün sonuçlar kısa sürede ekrana alt alt yazmaya başlar. Site ilk ne zaman İnternet yayın hayatına başladıysa ve hangi zamanlarda hosting değişiklik yaptıysa Web Server kısmına kadar bilgi vermektedir.

Web sitelerinin uzun seneler boyunca değişmiş hosting tarihçesini görmüş oluyorsunuz.

Whoisrequest sitesi yalnız 2002 senesinden itibaren başlayıp sonuçları günümüze kadar vermektedir. Çünkü site, 2002 önce alınmış bir alan adı hakkında hosting bilgileri 2002 senesinden itibaren başlayıp vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz