Sitelerin Hangi hostingte Olduğunu Bulun

0
3342

Hostadvice.com sitesi ile her hangi bir web sitesinin hangi hostingte olduğunu bulmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca nameserverler ve diğer yararlı bilgileri de site vermektedir. Bu iş için sitelerin web barındırma hizmeti ortaya çıkartan online araçlar en iyisi olarak gözükmektedir.

Sitede, hosting firması hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların firmalar hakkında ne düşündüğünü öğrenin ve firmanın hosting paketlerine de bakabilirsiniz. Hosting paketlerini karşılaştırmalar yapabilirsiniz. En iyi web hostlarıda öğrenebilirsiniz.

Hostadvice.com

Bu yazı için Lurie Austinser çok teşekür ederim.

Whoishostingthis ile sitenin gerçek hosting firmasını öğrenin:

Whoishostingthis tek amacı size bir web sitesi barındıran şirketi anlatmak için çok basit bir web servisidir. Bu işi diğer yapan online web sitelerine nazaran en basit bir şekilde bilgiler özlü olarak önümüze geliyor. Hosting sağlayıcısı bulmak için en kolay site diyebilirim. Whoishostingthis.com farklı bilgilerede ulaşabilirsiniz.

Siteye buradan; http://www.whoishostingthis.com ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak; whois.domaintools, dnsstuff bakabilirsiniz.

Hosting sitelerinin yanıt sürelerine bakın:

Netcraft önlemli ve mevcut lider hosting sağlayıcıların sitelerinin yanıt sürelerini yapar. Performans ölçümleri internet etrafında ayrı noktadan itibaren on beş dakikalık aralıklarla yapılır ve ortalamaları hemen önceki yirmi dört saatlik dönem üzerinden hesaplanır.

Bu web sitesi sitenizin web sunucusu size tam bir bilgi hattı verir. Web sitenizin çalışan sunucu ne tür kontrol geçtiğini görebilirsiniz. Report from kısmından sitenizi kontrol edebilirsiniz. Tabiki siteniz lider bir hosting sitesinde barınıyorsa bu işlem dahada kolaylaşır.

http://uptime.netcraft.com

Sslshopper ile ssl sorunlarını çözün:

Özellikle web server sahipleri için çok yararlı bir hizmetler veren sslshopper araçlarını kullanarak birçok ssl sorunları yönetmek mümkün. Hızlı bir şekilde sorunlarınıza teşhis ederek sunucunuzu daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Site sayfasının altında Other SSL Certificate Tools yazısının altında yine bir çok yararlı ssl araçları bulunmaktadır.

Siteye aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.sslshopper.com/ssl-certificate-tools.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz