VPN’nin Gerçek İP Adresini Sızdırıp Sızdırmadığını Öğrenin

0
4396

Bu yazıya benzer ip sızması ile alakalı daha önceden iki tane yazı yazmıştım. Şimdi ise online siteler üzerinden ip adresinizin görünür olup olmadığını test edip öğreneceğiz. Bu yazıdaki siteler ile VPN kullanmanıza rağmen gerçek İP adresinizin görünür olup olmadığını kontrol etmek için imkanlar vermektedir.

Bu web siteleri, gerçek IP adresinizi almak için belirli bir testler gerçekleştirir. Bu web sitelerinden bazıları, DNS sızıntı testlerini de gerçekleştirebilir ve İP adresinize farklı ülkelerden birden fazla DNS sunucusu olup olmadığını gösterir. Ayrıca, bilgisayarınıza yerel İP adresini ve genel İP adresini göstermek için WebRTC sızıntı testlerini gerçekleştirebilirler.

VPN sağlayıcıları, kayıt olduğunuzda anonimlik (İnternette gizli olma) sözü veriyor. Ancak bazı durumlarda, bu VPN servisleri tam anonimlik sağlamamaktadır. Bir VPN’nin arkasına saklandığınızda bile orijinal IP adresinizi oluşturabilecek bir tarayıcı veya başka bir boşluk olabilir. Eğer durum buysa, o zaman bu araçları deneyebilirsiniz. Bu siteler size bir sızıntı varsa gerçek IP adresini gösterebilir ve VPN’nin düzgün çalışmadığını öğrenebilirsiniz.

Bu web siteleri gerçekte anonimlik sunan bazı VPN’lerle çalışmayabilir. Sadece bu web sitelerini ziyaret etmelisiniz ve gerçek IP adresinizi çabucak göstereceklerdir. Buna ek olarak, tam bir anonimlik istiyorsanız, her zamanki internet taraması için güçlü bir VPN ile birlikte bazı özle tarayıcılar kullanmanızı öneririm.

Whoer.net

VPN sızıntı testi için en iyi web sitelerinden biridir. Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, iP adresinizi otomatik olarak yakalar ve diğer ayrıntıları gösterir.Ayrıntılı olarak, iP adresini, DNS sunucusunu, ülkeyi, tarayıcı ayrıntılarını, işletim sistemi ayrıntılarını ve WebRTC test sonucunu görebilirsiniz. WebRTC test sonucunda, çatlaklarda bulduğu takdirde gerçek iP adresini gösterir. Sadece genel İP adresi değil, hatta PC’nizin yerel İP adresini gösterir. Bu web sitesi oldukça güçlüdür ve flash, JavaScript ve diğerleri gibi tarayıcı parametreleriyle ilgili diğer ayrıntıları gösterir.

Bu web sitesini VPN sızıntı testi için kullanmak çok basit. Kullanmak için bir kayıt bile gerekli değildir. Bu web sitesinin ana sayfasını ziyaret ettiğinizde, size çeşitli detayları gösterecektir. WebRTC bölümüne gidebilir ve sızdırıyorsa gerçek İP adresinizi görebilirsiniz. Sonra, bunu önlemek için gerekli adımları atabilirsiniz.

Doileak.com

VPN sızıntı testi için güçlü bir web sitesidir. Sızan İP adresini tespit etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Testi bu web sitesinde başlattığınızda, VPN ile bağlandığınızda gerçek İP adresinizi hızla alır. Gerçek İP adresini bulursa, o zaman size gösterir ve her iki İP adresini gösterir ve yerel iP adresinin yanı sıra yerel vede gerçek İP adresiyle birlikte, tarayıcınız, işletim sisteminiz, saat dilimi farklılığınız, bağlantı türünüz ve diğerlerinizle ilgili diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

VPN sızıntı testini bu web sitesinden almak için, sadece kendi sayfasını ziyaret etmelisiniz. Bundan sonra, ”Start Test” düğmesine tıklayın ve testi başlayacak ve bunu tamamlamak için sadece 2-3 saniye beklemek zorundasınız. Test tamamlandıktan sonra, diğer bazı detaylarla birlikte bulursa size gerçek IP adresinizi gösterecektir. Gösterdiği sonucu analiz edebilir ve bunu düzeltmek için gerekli çabaları yapabilirsiniz.

Browserleaks

İP adres sızıntıları dahil olmak üzere tarayıcınıza çeşitli gizlilik tehditlerini analiz etmek için kullanılan basit bir web sitesidir. Web sitesinin WebRTC test aracı çok güçlüdür ve bir VPN kullanıyorsanız bile gerçek İP adresinizi ve genel İP adresinizi kolayca yakalayabilir. İP sızıntısı varsa, gerçek IP adresinizi göstererek bulabilirsiniz. Sonra VPN’nin yapması gerektiği gibi çalışmadığını bileceksiniz.

Sadece web sitesinin ana sayfasını açın ve sızıntıların farkına varırsa, hızlıca gerçek İP adresinizi alır. Her iki İP adresini de göreceksiniz ve yerel iP adresi yanı sıra yerel iP adresi var. Sonucu analiz ettikten sonra, WebRTC engelleyici uzantılarını kullanabilir veya VPN hizmetini değiştirmeyi planlayabilirsiniz.

IPLeak.net

Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, VPN tünelinden sızıyorsa gerçek yerel İP adresinizi ve genel iP adresinizi göstermeye çalışır. iP’nizin sızdırmadığından emin olmak için deneyebileceğiniz çok güçlü bir araçtır. iP adresi ile birlikte, bulunduğunuz ülkeyi ve DNS sunucusu ayrıntılarını bile gösterebilir. Ayrıca, flash, çerezler, kullanıcı aracısı, yönlendiren ve işletim sistemi ayrıntıları gibi tarayıcınızdaki çeşitli bileşenlerin durumunu da gösterir.

iP’nin bu web sitesinden sızıp sızmadığını görmek için ana sayfasını açın. VPN’nin bağlı olduğundan emin olun ve testi başlatacak ve bulduğunda gerçek İP adresini gösterecektir. Gösterilen tüm sayfa, analiz edebileceğiniz detaylarla doludur. Tarayıcı, DNS sunucusu, tarayıcı bileşenleri ve konumunuz hakkındaki ayrıntıları harita üzerinde görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz