Bir Web Sitesinin Veri İzleyicisini Tarayın

0
1582

Bu paragrafı aslında yazının sonuna yazmak istiyordum. Bu yazının içeriğinin bir kısmı da İnternet güvenliği ve reklam ile bilgilendirici bir yazıdır. Siz İnternetkafa.com okuyucuların anlayış göstereceğini düşünüyorum. İnternetkafa.com ve benzeri siteler reklam ile genelde yayın hayatına devam etmektedirler. Web sitemizin reklamlarınıza siteye her ziyaretinizde değil de üç günde bir ya da aklınıza geldiğinde tıklarsanız çok sevinirim. Saygılarımla.

Popüler web tarayıcıları varsayılan olarak reklamları ve izleyicileri engeller. Çok sayıda üçüncü taraf uygulama ve tarayıcı eklentisi bu işi yapar. Hiç merak ettiniz mi, bu faydalı programlar sizlerin neleri izlediğinizi engelliyor?.

Bir İnternet sitesini ziyaret edilmeden önce izlediği her şeyi ve bu verilerin paylaşıldığı her şeyi görmenin kolay bir yolu için themarkup.org/blacklight kullanabilirsiniz.

Veri İzleyici Siteleri Tarama Yapma

Hemen Themarkup.org blacklight ziyaret edin. Ziyaret etmek istediğiniz ve veri izleyicileri için taramaya istediğiniz web sitesi URL’sini siteye yazın. Bu web sitesinde etkin tüm veri izleyicileri tarayıp tüm kategori açısından listelemek bir dakikanızı alır.

Blacklight, ilgili tarih ve saatin denetim sonuçlarını gösterir. İzleyicileri reklam izleyicilerine, üçüncü taraf tanımlama bilgilerine, oturum kayıt hizmetlerine, çerez bloğundan kaçanlara ve daha fazlalarına göre kategorilere ayırıyor. Bir kategoriyi tıklayabilir ve genişletebilir ve web sitesindeki tüm bu tür izleyicilere göz atabilirsiniz. Bu izleyiciler hakkında, ne sıklıkta ve nerede bu ayarlamaları da verir.

Web sitesinde bulunan tüm veri izleyicileri listeledikten sonra, Themarkup blacklight size web sitesine bağlı reklam teknoloji şirketlerinin bir listesini verir. İzleyiciler, çerezler ve diğer her şeyi içeren bu listede web sitesi listelenen şirketlere bir tür kullanıcı verisi gönderir.

Blacklight ile hangi web sitesinin kaç tane ve ne tür veri izci türüne sahip olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bir web sitesinin sizden ne tür veri ve bir güvenlik riski olup olmadığını bilebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz